Mokslas ir IT

2016.12.10 11:38

Prancūzai sukūrė tikslią Lasko olos kopiją

Šeštadienį pietų Prancūzijoje šalies prezidentas Franois Hollande`as dalyvaus atidarant itin originalų muziejų, skirtą legendinei Lasko olai, kuri išpaišyta įspūdingais 20 tūkstančių metų senumo piešiniais. Tam, kad būtų išsaugoti neįkainojami originalai, prancūzai pastatė visiškai tikslią Lasko olos kopiją.

Garsiąją olą 1940-aisiaisi visai netyčia atrado vietos mokinai ir nuo tada Montinjako kaimelis tapo pasauline garsenybe. Bet po kelių metų mokslininkai rekomendavo tūkstančius metų nejudintą olą vėl uždaryti, nes minos lankytojų ir jų sukeltas mikroklimato pasikeitimas pradėjo gadinti unikalius piešinius.  

Taip ola buvo uždaryta dar 50-iai metų, kol galiausiai prancūzai nusprendė sukurti absoliučiai tikslią olos ir jos piešinių kopiją ir patalpinti šį kūrinį į specialų  muziejų. Po kelis metus trukusio kruopštaus darbo Lasko olos kopija buvo baigta ir prieš oficialių šios originalios ekspozicijos atidarymą joje intensyviai treniravosi gausi gidų komanda. 

Tai jie bandys paaiškinti tūkstančiams būsimų lankytojų, ką iš tikrųjų norėjo pavaizduoti neįtikėtinai talentingi priešistorinės Prancūzijos  menininkai ir kaip jie tai padarė tamsioje oloje.