Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Harvardo mokslininkai rado naują svorio mažinimo būdą

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Sulieknėti – sudėtinga užduotis, ypač tiems, kurie turi daug antsvorio ilgą laiką. Tačiau mokslininkai teikia vilčių – atrasta nauja galimybė atsikratyti nereikalingų kilogramų.  

Sulieknėti – sudėtinga užduotis, ypač tiems, kurie turi daug antsvorio ilgą laiką. Tačiau mokslininkai teikia vilčių – atrasta nauja galimybė atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Harvardo universiteto ir Masačiusetso centrinės ligoninės mokslininkai pelių žarnyne atrado specialių mikroorganizmų, atsiradusių po skrandžio mažinimo operacijos. Kai šie mikrobai buvo perkelti sveikoms pelėms, mokslininkai pastebėjo, kad joms ėmė sparčiai kristi svoris, šios nustojo kaupti riebalus.

Lee Kaplan, vienas šio tyrimo bendraautorių, teigė, jog „specifinis skrandžio mažinimo operacijos poveikis mikroflorai paasireiškė tuo, kad veikiant šiems mikrobams ima mažėti svoris, šiuos tyrimo rezultatus galima pritaikyti naujam nutukimo gydymo metodui.“

Tyrėjai naudojo „Roux-en-Y“ skrandžio mažinimo operaciją, sumažinus skrandį ne tik buvo suvartojama mažiau kalorijų – tyrimai parodė, kad pakito ir žarnyno mikroflora – atsirado naujas bakterijų tipas – Firmicutes bakterijos.

Pasak mokslininkų, po skrandžio mažinimo operacijos pasikeitė beveik visa pelių žarnyno mikroflora.

Tyrėjai teigia, kad svarbu nustatyti ryšį tarp žarnyno bakterijų ir svorio kitimo, tačiau prieš pritaikant metodiką žmonėms, turi būti atlikta daugiau tyrimų. Taip pat pabrėžta, kad pelės nebuvo maitinamos riebiu ir daug cukraus turinčiu maistu, sukeliančiu nutukimą.

„Nėra taip, kad mes jau turėtume stebuklingą piliulę, kuri padėtų kiekvienam, kamuojamam nutukimo. Tačiau tai - didžiulis žingsnis pirmyn, ir jei mes atrasime šiokią tokią alternatyvą šiai sudėtingai skrandžio mažinimo operacijai, bus didžiulis pasiekimas“, – teigė Peteris Turnbaughas, vienas iš mokslininkų grupės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt