Mokslas ir IT

2016.12.02 10:58

Rusijai nepavyko paleisti kosminio krovininio laivo

ELTA2016.12.02 10:58

Nustatyti tikrąsias kosminio krovininio laivo „Progress MS-04“ avarijos priežastis bus galima tik iššifravus pirmųjų skrydžio sekundžių telemetrijos duomenis. Tai penktadienį naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė šaltinis, susijęs su Rusijos kosminių raketų paleidimu.

„Valstybinė komisija avarijai tirti jau pradėjo darbą. Ji pirmiausia turės iššifruoti telemetrijos duomenis, gautus per 383 skrydžio sekundes. Tai preliminariai leis nustatyti, kuri laivo sistema galėjo sugesti“, – sakė šaltinis.

Anot jo, pirmųjų išvadų tikimasi iki gruodžio vidurio.

Ketvirtadienį Rusijai nepavyko išvesti į orbitą iš Baikonūro kosmodromo paleisto kosminio krovininio laivo „Progress MS-04“, kuris turėjo nugabenti į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) daugiau kaip 2 tonas įvairių krovinių.

„Preliminariais duomenimis, dėl nestandartinės situacijos krovininis kosminis laivas buvo prarastas maždaug 190 kilometrų aukštyje virš sunkiai pasiekiamos negyvenamos kalnuotos teritorijos Tuvos respublikoje. Dauguma jo fragmentų sudegė tankiuosiuose atmosferos sluoksniuose“, – sakoma ketvirtadienio vakare išplatintame Rusijos kosmoso agentūros pranešime.

Pasak jos atstovų, ši avarija „neatsilieps normaliam TKS sistemų funkcionavimui ir jos įgulos gyvybinei veiklai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.