Mokslas ir IT

2021.12.08 00:15

Pirmieji omikron testai: „Pfizer“ vakcina gali būti iki 40 kartų mažiau efektyvi prieš naująją atmainą

LRT.lt2021.12.08 00:15

„Pfizer–BioNTech“ vakcinos antikūniai gali būti iki 40 kartų mažiau efektyvūs prieš naująją koronaviruso omikron atmainą nei prieš originaliąją, rodo pirmieji laboratoriniai testai Pietų Afrikos Respublikoje, skelbia „Sky News“ portalas.

Tiesa, vakcina nuo koronaviruso vis tiek yra veiksminga prieš šią atmainą, ir tai yra gera žinia, sako tyrimui vadovavęs profesorius Alexas Sigalas, dirbantis Afrikos sveikatos tyrimų institute.

Tyrimas parodė, kad pasiskiepijusių ir persirgusiųjų COVID-19 antikūniai yra efektyvūs prieš omikron atmainą, tad skiepytis stiprinamąja doze turėtų būti verta.

Anot tyrimo, naujosios omikron atmainos pajėgumas „įveikti“ vakciną yra 5-10 kartų stipresnis nei anksčiau Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) aptiktos beta atmainos.

Pabrėžiama, kad naujasis tyrimas yra labai limituotas – buvo tiriamas tik 12-os žmonių kraujas. Tačiau tai yra pirmi įrodymai, kad vakcinos gali būti efektyvios prieš naująją omikron atmainą, rašo „Sky News“.

Apie naująją PAR aptiktą atmainą pradėta garsiau kalbėti lapkričio 25 dieną, kai britų mokslininkai ėmė reikšti nerimą dėl naujosios atmainos, kuri tada įvardyta kaip „blogiausia iš iki šiol matytų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt