Mokslas ir IT

2021.12.03 13:39

Premjerė pagerbė gabiausius mokinius ir kūrybiškiausius mokytojus

LRT.lt2021.12.03 13:39

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Tarptautinių olimpiadų ir konkursų dalyvių, jų mokytojų ir komandos vadovų pagerbimo renginyje Vyriausybės rūmuose, rašoma Vyriausybės pranešime.

„Šiandien Vyriausybės rūmuose susirinko labai daug talentingų žmonių: gabiausi šalies mokiniai, mokytojai, padėję jiems atskleisti savo talentus, komandų vadovai. Svarstydama, kokia turi būti naujos kartos Lietuva, Vyriausybė pabrėžė, kad viena svarbiausių sričių yra mokslo pažanga. Jūsų pasiekimai teikia vilties, kad proveržis šioje srityje tikrai įvyks“, – kalbėjo premjerė.

Pasak Vyriausybės vadovės, mokslo olimpiadose teko dalyvauti ypatingomis sąlygomis. Tačiau kiekvienas iššūkis ne tik išbando, bet ir skatina geriau atsiskleisti, padeda įžvelgti naujų galimybių, ieškoti kūrybiškų sprendimų.

„Džiaugiuosi ne tik jūsų pasiekimais, bet ir tuo, kad ryžotės išbandyti savo jėgas. Pasaulio pažinimas – tai kelionė, trunkanti visą gyvenimą. Tikiu, kad nesustosite ir savo veržlumu, žinių troškimu prisidėsite prie Lietuvos ateities kūrimo. Linkiu stiprybės taip pat sėkmingai įveikiant ir visus kitus iššūkius, kurie pasirodys Jūsų gyvenimo kelyje“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė padėkojo visiems, kurie savo žiniomis, gyvenimo išmintimi padėjo mokiniams siekti gražių pergalių, ir sakė, jog dažnai mes nesugebame tinkamai įvertinti tikrosios tokios pagalbos svarbos. Tačiau ne veltui sakoma, kad tikras Mokytojas įsiamžina savo mokiniuose.

„Smagu, kad įkvėpėte jaunus žmones troškimui pažinti pasaulį, padėjote atskleisti jų gabumus, mokėte kantrybės ir atkaklaus darbo. Linkiu neblėstančios stiprybės ir išminties, leidžiančios nesėkmes paversti kopėčiomis į ateities pergales. Kviečiu Jus visus kurti Tėvynę kartu ir linkiu didžiausios sėkmės“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

Šiais metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 80 mokinių. Jie pelnė 5 aukso, 9 sidabro ir
28 bronzos medalius, 1 pagyrimo raštą, 2 pirmąsias, 6 antrąsias ir 4 trečiąsias vietas bei 5 specialiuosius apdovanojimus. Beveik visi renginiai vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrukdė pasiekti džiuginančių rezultatų, o organizatoriams pavyko suburti dalyvius ne tik akademinėms, bet ir laisvalaikio veikloms.

2021 metai Lietuvai buvo ypatingi – nuotoliniu būdu organizuota 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada. Tarptautinė fizikos olimpiada IPhO 2021 yra laikoma svarbiausiu pasaulio talentingiausių fizikos mokinių metų renginiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt