Mokslas ir IT

2016.11.24 10:49

Penktadienį prasideda švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“

LRT.lt 2016.11.24 10:49

Lapkričio 25 d. 10 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) prasideda dvi dienas truksianti didžiausia Lietuvoje švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Parodoje susitiks, mokysis ir patirtimi dalysis mokyklos, verslo įmonės, nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Iš viso vyks per 100 renginių.

„Paroda yra gera proga švietimo bendruomenei susiburti ir pabendrauti, pasidalyti idėjomis, susipažinti su švietimo inovacijomis. Svarbu, kad siekiantys dirbti moderniai ir šiuolaikiškai čia atras daugybę inovatyvių sprendimų ir vėliau galės juos pritaikyti mokykloje, pamokoje,“ – sako laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė.

Lapkričio 25 d. 11 val. prasideda pagrindinis parodos renginys „Geros mokyklos forumas“. Trijų dalių renginys vyks visą dieną – antrosios dalies pradžia 13 val., o trečiosios – 15 val. Forumo metu bus aptariami pamatiniai besikeičiančios mokyklos klausimai: kaip ugdyti brandžias, atsakingas, nuolatinio tobulėjimo siekiančias ir ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes? Kaip mokyklą paversti gyvu organizmu, kuriame patiriamas prasmingas, įkvepiantis, atradimų kupinas mokymasis ir vyksta geranoriškas bendradarbiavimas? Forume dalyvaus švietimo ekspertai, mokyklų vadovai, pedagogai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, rašoma pranešime spaudai.

Lapkričio 26 d. intelektualių pašnekesių renginių ciklas „Auginkime kūrėjus Lietuvai“ sukvies laukiančius gilaus pokalbio švietimo temomis su žinomais įvairių sričių atstovais: rašytojais, mokslininkais, menininkais.

Abi parodos dienas veiks Mokytojų kambarys. Numatomi susitikimai – diskusijos su  Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais apie tai, kaip parengti brandos darbą, kaip stebėti mokinio individualią pažangą, kaip sustiprinti STEAM dalykų pamokų kokybę, taip pat – diskusija - pasitarimas dėl IT pradinio ugdymo programos projekto. Mokytojų kambaryje vyks ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginiai apie vaikų ir suaugusiųjų skaitytojų klubus, čia bus galima susitikti su Ugdymo plėtotės centro specialistais, taip pat neformaliai pabendrauti, keistis idėjomis ir patirtimis.

Parodoje netrūks ir praktinės veiklos. Jau antrą kartą parodoje veiks „Atradimų laboratorijos“ – į kūrybinę tiriamąją veiklą galės pasinerti  mokiniai ir mokytojai. Iniciatyvios bibliotekos, muziejai ir mokyklos pakvies atlikti įvairius gamtos mokslų eksperimentus, iš naujo atrasti inžineriją, susipažinti su įdomiausiais matematikos aspektais, tyrinėti genealoginius medžius, kurti robotus ir komiksus.