Naujienų srautas

Mokslas ir IT

2012.06.26 14:32

Kokiomis valandomis vairuoti pavojingiausia?

LRT.lt 2012.06.26 14:32

Kai šį vakarą po darbo važiuosite namo, būkite atsargūs. Ispanijos tyrėjų komanda analizavo eismo struktūrą greitkelyje ir nustatė, kad pavojingiausia vairuoti vakare, tarp 18 ir 20 val. 

Kai šį vakarą po darbo važiuosite namo, būkite atsargūs. Ispanijos tyrėjų komanda analizavo eismo struktūrą greitkelyje ir nustatė, kad pavojingiausia vairuoti vakare, tarp 18 ir 20 val.

Naudodami jutiklius, kuriuos Madrido miesto tarybos ir lenkų bei ispanų tyrėjų komandos technikai išdėliojo kas 500 metrų palei M30 greitkelį aplink Madridą, jie rinko duomenis apie eismo intensyvumą, greitį ir laiką, kurį automobiliai praleido stovėdami vienoje kelio vietoje.

Tuomet visą surinktą informaciją tyrėjai analizavo naudodami specialų algoritmą, rašo „Discovery News“.

Jie nustatė, kad įprastai automobiliai juda panašiu greičiu, net jei jie yra toli vienas nuo kito. Tačiau piko valandomis, tarp 18 ir 20 val., koreliacijos nebelieka. Tomis valandomis fiksuojama daugiau judėjimo su sustojimais, nes automobiliai greitėja skirtingais greičiais arba sustoja skirtingais intervalais. Tokiu būdu vairavimo sąlygos kinta – jos tampa sudėtingesnės vairuotojams. Tyrėjų komanda patikrino nelaimių statistiką ir nustatė, kad jie sutampa su laikais, kai automobilių greičių koreliacija mažėja.

Tokius rezultatus galima nujausti. Tai piko valandos, tad kelyje daugiau automobilių. Tačiau skaičiai šiems rezultatams suteikia daugiau solidumo ir leidžia suprasti, kodėl vairavimas vakare toks nemalonus. Tyrimas taip pat atskleidė, kodėl vairuotojai turėtų atidžiau stebėti aplinką. Kai visi aplink esantys automobiliai juda skirtingais greičiais, lieka mažiau laiko sureaguoti, tad gali įvykti daugiau nelaimių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą