Mokslas ir IT

2021.11.29 21:10

„Huawei nova 9“ be „Google“ – jau geriau, bet dar ne tobula

apžvalga
Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2021.11.29 21:10

Spalio mėnesį po pertraukos „Huawei“ pristatė naują išmanųjį telefoną – „nova 9“, taikantį į vidurinę klasę. Šįkart gamintojas iš kailio nėrėsi, kad ir be „Google“ paslaugų vartotojai išsiverstų. Ar pavyko tai pasiekti?

Dizainas

Nors ekrano įstrižainė iš pažiūros didoka – 6,57 colio, pats telefonas labai plonas, vos 7,77 mm storio, ir išties lengvas – sveria 175 gramus, dėl to maloniai ir tvirtai priglunda prie rankos ir yra patogus naudoti, nors be dėklo atrodo šiek tiek slidus. Lenkti ekrano kraštai gali pasirodyti įtartinai, tačiau visiškai netrukdė, netgi priešingai, leido neblogai išnaudoti ekrano dydį vaizdo turiniui žiūrėti.

Lietuvoje yra dviejų spalvų – juodos ir perlamutrinės mėlynos – modeliai, pastarąjį ir teko išbandyti. Šiuo atveju dizainas tikrai gauna pliusą, nes atrodo dailiai – spalvų žaismas ant išmaniojo nugarėlės traukte traukia akį. Įdomus ir kamerų bloko išdėstymas – pagrindinė kamera primena ciklopo akį, kartu su nugarėlės spalva sukuria šiek tiek futuristinį įvaizdį. Pasirinkimas netipiškas, tačiau įdomus.

Dar vienas pliusas – ekranas palaiko 120 Hz atnaujinimo dažnį, galintį perteikti 1,07 mlrd. spalvų. Reikia pripažinti, kad vaizdo turinio žiūrėjimo patirtis nenuvilia, vaizdai kinta ekrane sklandžiai ir raiškiai, pats atnaujinimo dažnis yra prisitaikantis, o esant reikalui, t. y. norint taupyti bateriją, galima susimažinti iki 60 Hz.

Kita vertus, pats ekranas nėra dengtas „gorilla glass“ stiklu, dėl to galima abejoti jo tvirtumu ir atsparumu, nors yra papildoma gamyklinė plėvelė, apsauganti nuo įbrėžimų. „Nova 9“ taip pat nėra atsparus vandeniui ir dulkėms, o nugarėlė ir įrenginio korpusas pagaminti iš plastiko, nors vizualiai to galima ir nepastebėti. Visi šie niuansai sufleruoja, kad telefonas neturėtų būti lyginamas su aukštos klasės išmaniaisiais.

Vis dėlto dizainas nėra unikalus – jis praktiškai identiškas telefono „Honor 50“ dizainui, išskyrus keletą detalių, pavyzdžiui, spalvų pasirinkimu. Šie telefonai skiriasi funkcionalumu, tačiau iš pažiūros juos atskirti sudėtinga.

Funkcionalumas be „Google“

Telefonas pasitinka daugybe neaišku kam įdiegtų programėlių. Jas teko trinti, nes jos įprastai nėra naudojamos ir būtinos. Atrodo, bandoma parodyti, jog ir be „Google“ galima daug ką turėti, bet tikrai nėra būtinybės iš anksto įdiegti tokių programėlių kaip „TikTok“ ir „Lidl“, kuriomis ne kiekvienas naudojasi ir kurios apskritai yra ne gamintojo kurtos, o trečiųjų šalių.

Iš tiesų be „Google“ nėra taip blogai, kaip galima įsivaizduoti. Daugelį reikalingų programėlių jau galima rasti „App Gallery“, dalį parsisiųsti iš oficialių gamintojų tinklalapių. Jau įmanoma naudotis „Facebook“, „Messenger“, atsirado galimybė įsidiegti „Smart ID“, o tai, ko nėra, galima naudoti tiesiai per naršyklę, pavyzdžiui, jungtis prie dalies bankų. Kai kuriuos įpročius gali tekti keisti, pavyzdžiui, vietoj „Google Maps“ navigacijos naudoti „Petal“, bet tai nėra didžiulis nepatogumas.

Telefone „nova 9“ įdiegta „Petal“ paieška, per kurią galima ieškoti reikalingų programėlių. Paieškoje iškart rodo, ką galima įdiegti, o ką naudoti naršyklėje. Kitaip nei su „P40“ serija, dabar išties drastiško skirtumo nejusti, nors naudojimo įpročius vis tiek reikia koreguoti.

Šiame telefone veikia dar ne „Harmony OS“, o „EMUI 12“ operacinė sistema. Skiriamas didelis dėmesys visai „Huawei“ ekosistemai, kad tarp įrenginių būtų kuo paprastesnis informacijos perdavimas ir tarpusavio sąsaja. Turbūt geriausiai tai pamatyti pavyktų naudojant ir kompiuterį „Huawei“, tačiau, pavyzdžiui, ausinės dabar prie telefono prijungiamos pusiau automatiškai, nieko papildomai nereikia daryti, tik paspausti „sutinku“ įrenginio ekrane – vos atidarius „Huawei“ ausinių dėklą telefonas iškart pasiūlo prie jų prisijungti.

„Nova 9“ turi „Snapdragon 778G“ procesorių, naudojamą vidurinės klasės telefonuose, tačiau užtektinai galingą, kad patenkintų svarbiausius poreikius. Iš esmės didelių trukdžių nebuvo ir telefonas veikia gana sklandžiai, tik kartais galima pastebėti kelių sekundžių uždelsimą, pavyzdžiui, atrakinant įrenginį. Telefone galima naudoti veido atpažinimą, piršto atspaudą ir slaptažodį, tačiau visais atvejais prieš atrakinant telefoną uždelsiama kelias sekundes. Smulkmena, bet gali erzinti.

Telefono pajėgumą bando užtikrinti ir 4300 mAh baterija, palaikanti greitojo įkrovimo funkciją. Kodėl bando? Nes naudojant 120 Hz atnaujinimo dažnį telefono syvai tirpsta itin sparčiai, ypač jeigu daug žiūrima vaizdo turinio ar žaidžiami žaidimai. Per kelias minutes gali nelikti iki 10 proc., todėl norint telefoną naudoti ilgiau reikia susižiūrėti, kas siurbia bateriją, ir tai išjungti arba sumažinti. Pliusas – telefonas įkraunamas tikrai greitai, jau per pusvalandį pasiekiama beveik 100 proc. Taip pat, jeigu naudojamas neintensyviai, gali atlaikyti dieną ir net ilgiau.

Tiesa, svarbu paminėti, kad telefone neveikia 5G ryšys ir tai ilgalaikėje perspektyvoje yra nemažas trūkumas.

Kameros galimybės

„Huawei nova 9“ įdiegta kameros sistema „Ultra Vision“, į kurią įeina net šeši objektyvai: keturi telefono gale ir du priekyje. Pagrindinis objektyvas turi 50 megapikselių jutiklį ir plataus lauko f/1.9 diafragmą, priekinė kamera gali pasigirti 32 megapikselių jutikliu ir f/2.0 diafragma.

Dieną darytos nuotraukos nenuvylė – spalvos ryškios, sodrios ir gyvos, užfiksuojama pakankamai detalių, paprastą, neprofesionalų vartotoją tikrai turėtų patenkinti. Naktinė fotografija prastesnė, kadruose matyti daugiau triukšmo, šiek tiek susilieja miesto šviesos ir bendras rezultatas nėra pribloškiantis, tačiau nėra ir labai prastas. Fotografuojamą vaizdą galima priartinti iki 10 kartų, bet tokiu atveju ir dieną daryto kadro kokybė nukenčia. Kita vertus, asmenukių mėgėjams šio telefono priekinės kameros pajėgumo tikrai turėtų užtekti. Filmuoti galima 4K raiška, 30 kadrų per sekundę.

Kameroje galima rasti įvairių efektų tiek asmenukėms daryti, tiek filmuoti. Pavyzdžiui, yra toks efektas kaip „Grožis“, kuris sulygina veidą ir paverčia jį šiek tiek vaškiniu. Vaizdo tinklaraščių mėgėjams gal pasirodys naudinga „Vaizdo tinklaraščio“ funkcija, leidžianti vieno įrašo metu kombinuoti skirtingas kameras, pavyzdžiui, galinę ir priekinę arba dvi galines. Dar yra tokių įdomių funkcijų kaip „Kontekstinis filmukas“, kuri nuotrauką paverčia iš dalies „Gif“ paveikslėliu, nes ją paspaudus vaizdas pradeda judėti. Taip pat yra „Istorijų rengyklė“, kuri leidžia filmuoti trumpus vaizdo įrašus pasirinktomis progomis. Įdomūs įrankiai, bet nė vieno įprastomis sąlygomis nešovė į galvą panaudoti, todėl jie nepasirodė labai naudingi.

Verdiktas. Apskritai telefonas ypač didelių trūkumų, dėl kurių jį naudoti būtų neįmanoma ar labai nepatogu, lyg ir neturi. Galima išsiversti be „Google“ paslaugų, nors kai kuriuos įpročius tektų pakeisti ir be dalies programėlių apsieiti, bet situacija tikrai geresnė, nei buvo tada, kai pristatyta „P40“ serija. Įrenginys veikia sparčiai ir sklandžiai, kameros kokybė turėtų patenkinti daugumos poreikius. Kita vertus, konkurencingoje vidurinėje klasėje įrenginys be „Google“ daliai žmonių susižavėjimo nesukels, nepatiks ir tai, kad nepalaikomas 5G ryšys, silpnokas telefono atsparumas nelaimėms – nei ekrano stiklas tvirtas, nei vandeniui ar dulkėms atsparus.

„Huawei nova 9“ kaina Lietuvoje prasideda nuo 499 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt