Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.11.17 13:43

Vilnius – pirmasis startuolių partnerystę su Amsterdamu užmezgęs miestas regione

LRT.lt 2016.11.17 13:43

„Startuoliai nepaiso miestų ribų, jų žaidimų aikštelė – visas pasaulis, todėl tarp Vilniaus ir Amsterdamo besimezganti partnerystė sustiprins startuolių ekosistemą abiejuose miestuose“, – „Vilnius Tech Park“ atidaryme kalbėjo „StartupAmsterdam“ partneris ir vienas iš „StartupDelta“ programos kūrėjų Rubenas Nieuwenhuisas, rašoma pranešime spaudai.

Vieną iš įtakingiausių Olandijos startuolių ekosistemos dalyvių į apskrito stalo diskusiją „Vilnius Tech Park“ atidarymo metu pakvietė Nyderlandų ambasada. Ambasados, „Vilnius Tech Park“ ir Vilniaus miesto savivaldybės pastangomis Vilnius ketina tapti pirmuoju miestu, tapusiu Amsterdamo partneriu startuolių ekosistemos vystymui Centrinėje ir Rytų Europoje. Ši partnerystė numato bendras akceleracijos programas startuoliams, verslo pradžios pagalbą ir kitas ekosistemos augimo skatinimo veiklas.

„Vilnius Tech Park“ yra didžiausias informacinių ir ryšių technologijų (IRT) startuolių parkas Baltijos šalyse ir Skandinavijoje. Per kiek daugiau nei metus atnaujinti XIX a. pastatai, įsikūrę Sapiegų parke, Antakalnyje. Viso daugiau nei 9000 kv. m. ploto „Vilnius Tech Park“ galės įsikurti daugiau nei 700 talentingų programuotojų, skaitmeninio dizaino, kompiuterinės grafikos ir kt. specialistų. Parke taip pat veikia trys rizikos kapitalo fondai, startuolių akceleratorius, inkubatorius, erdvės renginiams, bistro ir „Teo Omnitel HUB“ bendradarbystės erdvė. Šiuo metu apie 90 proc. pastatų jau išnuomota, dalis komandų jau dirba, kitos į naujus biurus „Vilnius Tech Park“ kelsis artimiausiu metu.

„StartupAmsterdam“ yra viešojo ir privataus sektoriaus programa, skirta Amsterdamo startuolių ekosistemos augimui Europos lygmeniu. Iniciatyvoje šiuo metu aktyviai dalyvauja daugiau nei 250 partnerių: rizikos kapitalo fondų, akceleratorių, inkubatorių, universitetų, technologijų kompanijų, tarptautinių korporacijų bei įvairių lygmenų startuolių. Per pastaruosius 18 mėnesių „StartupAmsterdam“ pradėjo tokias iniciatyvas kaip Amsterdamo kapitalo savaitė, programa „BSSA“ (skirta bedarbių apmokymui, kad galėtų pradėti dirbti startuolių kompanijose), vyriausybinis inkubatorius „StartupResidence“, verslo partnerysčių tinklas, „Coding4Amsterdam“ (programavimo pamokos pradinėse ir vidurinėse mokyklose), „Growth Hacking Academy“ ir SCALE – Londoną, Berlyną, Paryžių, Barseloną, Helsinkį, Stokholmą, Romą, Briuselį, Oslą, Lisaboną ir Amsterdamą vienijančią programą.

Bert van der Lingen, Nyderlandų ambasadoriaus Lietuvoje, teigimu, „Vilnius, be jokios abejonės, yra vienas iš startuolių centrų Europoje. Todėl Nyderlandų ambasada siekia skatinti bendrus projektus tarp Lietuvos ir Olandijos startuolių ekosistemų. Esu įsitikinęs, kad „Vilnius Tech Park“ taps vienu iš pagrindinių tokių projektų variklių ir inovacijų šauklių Lietuvoje.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi