Mokslas ir IT

2016.11.02 21:44

Atskleisti duomenys apie alkoholio sąsajas su vėžiu

ELTA2016.11.02 21:44

Alkoholio vartojimas sukėlė daugiau kaip 700 tūkst. vėžio atvejų ir buvo pagrindinis veiksnys, lėmęs 366 tūkst. mirčių nuo vėžio – daugiausiai pasiturinčiose šalyse, trečiadienį paskelbė Pasaulio vėžio kongresas Paryžiuje. Apie tai praneša naujienų agentūra AFP.

Palyginę alkoholį vartojančių žmonių riziką susirgti vėžiu su alkoholio nevartojančių žmonių rizika, tyrėjai išsiaiškino, kad alkoholio vartojimas sukėlė maždaug penkis procentus visų naujų vėžio atvejų ir lėmė 4,5 proc. mirčių per metus.

„Dauguma žmonių nenumano, kad vėžį gali sukelti alkoholis“, – teigė dar neišleistos studijos bendraautoris Kevinas Shieldas iš Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros (IARC).

Alkoholis labiausiai siejamas su naujais krūties vėžio atvejais. Anot K. Shieldo, krūties vėžio atvejais akivaizdu, kad „rizika didėja kartu su vartojamu kiekiu“.

Ištyrę alkoholio sąsajas su mirtinais vėžio atvejais, mokslininkai nustatė, kad alkoholio vartojimas labiausiai prisidėjo prie mirčių nuo stemplės ir gaubtinės bei tiesiosios žarnos vėžio.

IARC, Pasaulio sveikatos organizacijos padalinys, įtraukė alkoholį į „pagrindinę vėžio sukėlėjų grupę“, vadinasi, jis laikomas vėžio sukėlėju, nors, K. Shieldo teigimu, pats mechanizmas „dar ne iki galo ištirtas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.