Mokslas ir IT

2021.10.28 21:43

„Facebook“ pristatė naują kompanijos pavadinimą – „Meta“

atnaujinta 23.50
LRT.lt, LRT RADIJAS, Lukas Kivita2021.10.28 21:43

„Facebook“ paskelbė apie pokyčius kompanijoje – ji persivadino į „Meta“.

Pokyčius pristatęs socialinio tinklo įkūrėjas Markas Zuckerbergas teigia, kad tai reprezentuoja ateitį, o ne tik pastaruoju metu nemažai iššūkių patiriantį socialinį tinklą.

Naujasis pavadinimas susijęs su bendrovės kuriamu vadinamuoju „Metavisatos“ projektu. Anot kompanijos, „Meta“ padės kurti „Metavisatą“, vietą, kur žmonės galės žaisti ir „susijungti“ virtualiame pasaulyje.

„Sveiki atvykę į kitą socialinių ryšių skyrių“, – rašoma kompanijos „Twitter“ paskyroje.

Nurodoma, kad kompanijai priklausančių programėlių – „Facebook“, „Instagram“, „Messenger“ ir „WhatsApp“ – pavadinimai išliks nepakitę.

„Laikui bėgant tikiuosi, kad į mus bus žiūrima kaip į metavisatos kompaniją, ir noriu sustiprinti mūsų darbą ir tapatybę, atsižvelgiant į tai, ką kuriame“, – virtualioje konferencijoje sakė M. Zuckerbergas.

Kompanija taip pat pristatė naują ženklą, kuris pakeis dabartinį nykščio į viršų ženklą, – begalybės ženklą.

Kompanijos būstinė bus Kalifornijoje.

Apie pokyčius pranešta bendrovei išgyvenant reputacinę krizę dėl naudojamų algoritmų, kurie, anot kritikų, skatina susipriešinimą visuomenėse. „Facebook“ paslaptis atskleidusi buvusi kompanijos darbuotoja Frances Haugen tvirtina, kad kompanija prioritetą skiria pelnui, o ne vartotojų saugumui. Anot jos, socialinis tinklas „Facebook“ kursto neapykantos kalbą ir skatina susipriešinimą.

„Vienas nutinkančių dalykų – algoritmai pasirenka žmones, kurie laikosi nuosaikių pažiūrų, ir stumia juos ekstremalumo link. Gali būti centro kairėje ir būsi nustumtas į radikalią kairę. Jei centro dešinėje, būsi nustumtas į radikalią dešinę“, – pirmadienį Jungtinės Karalystės parlamente liudijo buvusi „Facebook“ darbuotoja.

Spalio pradžioje F. Haugen atsakinėjo ir Jungtinių Valstijų kongresmenų klausimus, tiek politikams, tiek stebėtojams svarstant galimybę griežčiau reguliuoti socialinius tinklus.

Kompanijos įkūrėjas ir vadovas M. Zuckerbergas F. Haugen pareiškimus atmetė, teigdamas, kad jos kritika kompanijai neatspindi realybės.

Amerikiečių žiniasklaida, remdamasi tais pačiais F. Haugen Jungtinių Valstijų tarnyboms nutekintais dokumentais, nuo pirmadienio skelbia konkrečias istorijas apie tai kaip prioretizuodamas pelną, socialinis tinklas kelia sumaištį visuomenėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt