Mokslas ir IT

2016.10.31 09:51

Į Europos kosmoso agentūrą išvykstantis lietuvis: dar netikiu, kad pamatysiu marsaeigį

LRT.lt 2016.10.31 09:51

Kauno technologijos universiteto (KTU) doktorantas Vytautas Bakanauskas gruodžio 1 d. išvyksta į Amsterdamą (Nyderlandai), kur metus laiko praleis stažuodamasis Europos kosmoso agentūroje. KTU Mechatronikos instituto Robotikos ir pjezomechanikos laboratorijoje projekto inžinieriumi dirbantis vaikinas buvo vienintelis lietuvis, laimėjęs finansavimą šiai stažuotei, rašoma pranešime spaudai.

V. Bakanausko paraiškos tema konkursui, kurį organizavo Lietuvos mokslo taryba (LMT), buvo „Autonominiai robotai ir mechatroninės sistemos kintamos gravitacijos aplinkoje – iš viso sulaukta 3 paraiškų. KTU doktoranto stažuotei bus skirta 32,5 tūkst. eurų.

Jaunasis tyrėjas konkurse dalyvavo jau antrą kartą, todėl sakė šįsyk tikėjęsis laimėti: „Jaučiuosi labai laimingas, nes galėsiu pamatyti kaip vykdomi svarbiausi kosmoso technologijų projektai ir prie jų prisidėti. Šiandien dar sunku patikėti, jog galėsiu pamatyti marsaeigį iš arti.“

V. Bakanausko nuomone, ekspertiniam vertinimui įtakos galėjo turėti ir doktoranto disertacijos tema, taip pat darbas prie projektinės veiklos, kurios tematika yra susijusi su kosminėmis technologijomis.