Mokslas ir IT

2021.10.25 17:11

„Moderna“ praneša apie stiprų paskiepytų 6–11 metų vaikų organizmo atsaką

BNS2021.10.25 17:11

JAV farmacijos milžinė „Moderna“ pirmadienį pranešė apie „stiprų neutralizuojantį antikūnų atsaką“, stebėtą vakcina nuo COVID-19 paskiepytų 6–11 metų vaikų grupėje, ir sakė, kad šiuos tyrimo duomenis netrukus pateiks pasaulio vaistų priežiūros institucijoms.

Kompaniją „padrąsino [vakcinos] mRNA-1273 imunogeniškumas ir saugumas" vaikų nuo 6 iki 11 metų grupėje ir ji "patenkinta, kad tyrimo metu buvo pasiekti pagrindiniai imunogeniškumo rezultatai“, sakoma vadovo Stephane'o Bancelio pareiškime.

Klinikinių bandymų, kuriuose dalyvavo per 4,7 tūkst. minėtos amžiaus grupės vaikų, duomenys „parodo stiprų imuninį atsaką... praėjus vienam mėnesiui po antrosios dozės“, pareiškime nurodo „Moderna“.

Rezultatai paskelbti kompanijai „Pfizer“ praėjusią savaitę pranešus, kad jos vakcina nuo COVID-19 90 proc. veiksmingumu apsaugo 5–11 metų vaikus nuo simptominės ligos.

JAV federalinė Maisto ir vaistų administracija (FDA) antradienį šaukia nepriklausomų ekspertų patariamosios komisijos posėdį. Jo metu turi būti balsuojama, ar leisti „Pfizer“ vakcina skiepyti tokio amžiaus vaikus.

Bendrai Jungtinėse Valstijose nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 mirė daugiau kaip 150 5–11 metų vaikų, rodo oficialūs duomenys.

Prezidento Joe Bideno administracija sako esanti pasirengusi skiepyti 5–11 metų vaikus, kurių šalyje yra 28 mln., kai tik mokslo agentūros patvirtins vakciną šiai amžiaus grupei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt