Mokslas ir IT

2021.10.21 10:56

Mokslininkai sako, kad tarp mūsų gali būti žmonių, genetiškai atsparių COVID-19

LRT.lt2021.10.21 10:56

Mokslininkai ieško žmonių visame pasaulyje, kurie galėtų būti atsparūs SARS-CoV-2 virusui. Jų genai gali turėti reikšmingos įtakos COVID-19 gydymui, rašo „Science Alert“.

„SARS-CoV-2 supažindinimas su neatsparia populiacija pasauliniu mastu dar kartą parodė nepaprastą klinikinę įvairovę tarp asmenų infekcijos eigoje, pradedant nuo besimptomių infekcijų ir baigiant gyvybei pavojinga liga“, – naujame straipsnyje teigia mokslininkų komanda, vadovaujama imunologo Evangelos Andreakos iš Atėnų akademijos.

„Mūsų supratimas apie gyvybei pavojingo COVID-19 patofiziologiją labai pagerėjo nuo tada, kai liga pirmą kartą buvo aprašyta 2019 m. gruodį. Tačiau mes vis dar labai mažai žinome apie žmogaus genetinį ir imunologinį įgimto atsparumo SARS-CoV-2 pagrindą“, – sako mokslininkai.

Nors šiuo metu neturime daug duomenų apie įgimtą pasipriešinimą virusui, nereiškia, kad jo nėra. Mokslininkai pastebi, kad kartais gali užsikrėsti visas namų ūkis, tačiau vienas žmogus lieka neužsikrėtęs ir niekaip kitaip paveiktas. Taip pat nuolat atsiranda pranešimų apie asmenis, kurie kažkokiu būdu išvengia COVID-19, nors nuolat būna rizikos zonoje.

Jau buvo atlikta keletas rimtų tyrimų, tačiau kol kas rezultatai parodė tik nedidelius skirtumus. Pavyzdžiui, praėjusiais metais mokslininkai išsiaiškino, kad kraujo grupė (ypač 0 tipo kraujas) turi įtakos tam, kaip sunkiai asmuo sirgs SARS-CoV-2 infekcija.

Mokslininkai siūlo atlikti išsamesnius tyrimus ir surasti tuos kelis slaptus populiacijos gyventojus, kurie gali būti genetiškai atsparūs koronavirusui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt