Mokslas ir IT

2021.10.20 11:53

Meteorologai įspėja: Lietuvoje galime sulaukti rūgštaus lietaus

LRT.lt2021.10.20 11:53

Į Europą šiuo metu atkeliauja piktas ciklonas – žemo slėgio sukūrys. O su juo ir šilumos pliūpsnis, dėl kurio artimiausiomis dienomis šils iki 16-17 laipsnių. Tačiau taip pat galime sulaukti ir rūgštaus lietaus dėl La Palma saloje besiveržiančio ugnikalnio. Taip rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje“ feisbuko paskyroje.

„Remiantis modelio duomenimis, ugnikalnio dujų šleifas labai gražiai nutįs nuo Kanarų salyno per Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją ir pas mus į Lietuvą. Pasaulis iš karto pasidaro mažesnis, kai atrodo net iš 4400 km atneša kažkokio ugnikalnio spjaudomas dujas.

Kaip matote pateiktoje skalėje tamsiai raudona spalva rodo didžiausią SO2 koncentraciją, todėl gali būti gana rimta tiems, kurie turi kažkokių problemų su kvėpavimu ir yra labai jautrūs visokiems kvapams.

Sieros dioksido poveikis žmogaus sveikatai priklauso nuo koncentracijos aplinkos ore. Neigiamas poveikis pasireiškia kvėpavimo takų, akių gleivinės dirginimais, gali būti sukeltas refleksinis kosulys. Jautriausios grupės – pagyvenę žmonės ir vaikai, sergantys širdies, kraujagyslių ligomis“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Vis dėlto, teigiama, kad tokie teršalai, atkeliavę iš tolimo šaltinio, paprastai būna labai aukštai atmosferoje ir žemės paviršiaus dažniausiai net nepasiekia. Tuo labiau SO2 koncentracija bus išaugusi nepilną parą – pikas bus rytoj vakare.

„Įdomu tai, kad tuo metu, kai labai didelė SO2 koncentracija bus virš mūsų regiono, tuo pačiu bus debesys. Iš šių turėtų kristi lietus, todėl visai gali būti, kad iš dangaus kris padidėjusio rūgštingumo lietaus lašai – rūgštusis lietus“, – rašoma „Facebook“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt