Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.10.22 10:18

ESA patvirtino: gyvybės Marse turėjęs ieškoti zondas sudužo

Europos kosmoso agentūra (ESA) liūdnai patvirtino, kad kosminis zondas „Schiaparelli“ sudužo besileisdamas ant Marso paviršiaus. ESA specialistai dabar bando išsiaiškinti šios apmaudžios avarijos priežastis.

ESA skrydžių valdymo centras toliau bendrauja su sėkmingai skrydį tesančiu Marso palydovu, skirtu organinio metano paieškoms raudonosios planetos atmosferoje, bet zondas „Schiaparelli“, kuris turėjo nusileisti trečiadienį, tikrai sudužo. 

Tai patvirtina pirmosios Amerikiečių nuotraukos, kurias padarė Marso žvalgymo palydovas. Mažos raiškos vaizduose matomas nukritęs zondo parašiutas ir ilga duobė, kurią išmušė dideliu greičius krintantis, daugiau kaip pusės tonos svorio aparatas. Vėliau tikimasi gauti didesnės raiškos nuotraukų.  

AFP/Scanpix nuotr.

„Kažkodėl parašiutas buvo numestas per anksti, o po to pagrindiniai stabdymo varikliai įsijungė, bet tik kelioms sekundėms  – taip pat per trumpai. Taigi, iš esmės, „Schiaparelli“ pasiekė paviršių gerokai didesniu greičiu, nei turėjo – kelių šimtų kilometrų per valandą ir, be abejo, dėl tokio smūgio sudužo“, – pasakojo „ExoMars“ misijos vadovas Michelis Denisas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi