Mokslas ir IT

2021.10.13 23:30

Australija sukonstruos aparatą deguonies paieškoms Mėnulyje

BNS2021.10.13 23:30

Australija sutiko sukurti 20 kilogramų sveriantį pusiau autonominį mėnuleigį JAV kosmoso agentūros NASA misijai į Mėnulį, skirtą deguonies paieškoms, trečiadienį pranešė Vyriausybė.

Per NASA misiją, kurią planuojama surengti maždaug 2026 metais, mėnuleigis turėtų surinkti Mėnulio grunto mineralų, kurių sudėtyje esama oksidų – deguonies turinčių medžiagų. Tuomet kosmoso agentūra panaudotų kitą įrangą deguoniui iš mineralų išskirti.

Šios technologijos ilgainiui galėtų būti naudojamos aprūpinti deguonimi į Mėnulį atskridusius žmones bei planuojant ateities skrydžius į Marsą.

Australijos kosmoso agentūros vadovo pavaduotojas Anthony Murfettas sakė, kad NASA padarė įspūdį technologijos, naudojamos valdyti milžiniškiems sunkvežimiams, gabenantiems geležies rūdą iš kasyklų šiaurės vakarų Australijoje. Šių sunkvežimių operatoriai gali valdyti mašinas būdami už 1 600 kilometrų.

NASA administratorius Billas Nelsonas sakė, kad nauja sutartis sustiprins bendradarbiavimą su Australija kosmoso tyrimų srityje, besitęsiantį jau ilgiau kaip 50 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt