Mokslas ir IT

2016.10.20 14:14

Beveik pusei žmonių nesvarbus saugumas internete

LRT.lt2016.10.20 14:14

Saugumo ekspertai vėl imasi už galvų – vartotojai patys tinkamai nesirūpina savo apsauga nuo kibernetinių nusikaltimų. „Get Safe Online“ atlikto tyrimo duomenimis, net 43 proc. Jungtinės Karalystės vartotojų naudoja vieną slaptažodį, kad prisijungtų prie skirtingų internetinių paskyrų ar svetainių, teigiama pranešime spaudai.

Tyrimo duomenimis, vartotojai atnaujina turimą programinę įrangą tik kartą kas 8,5 mėnesio. Tuo tarpu kiek mažiau nei ketvirtadalis socialinių tinklų naudotojų patvirtino niekada neatnaujinę savo paskyrų privatumo nustatymų, o 58 proc. tikino nežinantys, kaip tai padaryti.

Nepaisant 86 proc. vartotojų, tikinančių, kad per pastaruosius metus neteko susidurti su jokia grėsme internete, 53 proc. JK vartotojų yra gavę sukčiavimo el. laiškų. Be to, 10 proc. susidūrė su pažeistomis el. pašto ir socialinių tinklų paskyromis, o 3 proc. tapo išpirkos reikalaujančių kenkėjų aukomis, rašoma pranešime spaudai.

Tyrimo duomenimis, 28 proc. vartotojų buvo viliojami atskleisti savo asmeninius duomenis sukčiams. Įdomu tai, kad trečdalis aukų laikosi nuomonės, kad jos buvo bejėgės apsisaugoti nuo galimų atakų ar duomenų saugumo pažeidimų. 25 proc. vartotojų pripažino menkai išmanantys apie grėsmes internete, o 29 proc. niekada nedarė atsarginių duomenų ir fotografijų kopijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt