Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.10.18 11:20

„Volkswagen“ žada revoliuciją elektrinių automobilių rinkoje

Viena iš šių metų jau besibaigiančios Paryžiaus automobilių parodos žvaigždžių – naujasis visiškai elektrinis „Volkswagen“ modelis „I.D“. Nors tai tik prototipas, bet po ketverių metų bendrovė modelį planuoja paleisti į gatves masiškai ir žada, kad jis su visiškai įkrautu akumuliatoriumi nuvažiuos 600 kilometrų – ne ką mažiau nei įprasti automobiliai. 

Po dešimtmečio, pasak „Volkswagen“ atstovų, elektrinių modelių bendrovė parduos bent du milijonus per metus. Panašius pažadus žarsto ir kiti Europos gamintojai.

„Opel“ pristato modelį „Ampera-E“, „Renault“ – modelį „Zoe“. Analitikai sako, kad tokie modeliai – tarsi pasiteisinimas aplinkosaugininkams dėl pernykščio skandalo, kai tyrėjai bendrovę „Volkswagen“ pričiupo sukčiaujant per dyzelinių variklių taršos testus.

„Dyzeliniai varikliai ir toliau bus plėtojami visame pasaulyje. Daug rinkų labai priklauso nuo dyzelinių variklių. Benzininiai varikliai taip pat bus plėtojami. Tačiau noriu pakartoti – elektriniai varikliai taps pagrindiniu pokyčiu“, – teigia „Volkswagen“ valdybos narys Jurgenas Stackmannas.

Daugiau apie bendrovės inovacijas – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi