Mokslas ir IT

2016.10.17 17:34

Vokietija uždraudė „Tesla“ autopilotą

ELTA2016.10.17 17:34

Automobilių gamintojai „Tesla“ buvo nurodyta Vokietijoje nebenaudoti pavadinimo „Autopilotas“, reklamuojant automobilius su autonominio vairavimo sistema, praneša BBC.

Federalinė autotransporto tarnyba (KBA) patvirtino nurodžiusi „Tesla“ bendrovei panaikinti „klaidinamą“ terminą. KBA teigimu, toks terminas leidžia klientams susikurti „neteisingų lūkesčių“, kad gali nustoti koncentruoti dėmesį į kelią ir leisti autopilotui visiškai perimti vairavimą.

„Tesla“ teigia visuomet skatinusi vairuotojus tvirtai laikyti vairą savo rankose. Autopiloto sistema leidžia vairuotojams išlikti toje pačioje juostoje, pasirinkti greitį, atsižvelgiant į kitas transporto priemones, ir persirikiuoti į kitą juostą be vairuotojo įsikišimo. Vis dėlto „Tesla“ pabrėžia, kad šį režimą derėtų naudoti tik greitkeliuose, o vairuotojai vis tiek turi išlaikyti dėmesį, sutelktą į kelią.

Tikėtasi, kad pirmadienį bendrovės įkūrėjas Elonas Muskas padarys pranešimą, susijusį su „Tesla“, tačiau jis savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad padarys jį antradienį, nes pastarąjį dar reikia „patobulinti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt