Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.10.17 13:38

„TEDxVilniusED“ lapkritį prabils apie žaidžiantį protą

LRT.lt 2016.10.17 13:38

„Intelligence Having Fun“ – kai protas žaidžia. Tokiu šūkiu lapkričio 26 d. intelektualią publiką pasitiks konferencija „TEDxVilniusED“, kuri rengiama pagal pasaulyje garsių TED konferencijų formatą. Joje profesionalai dalinsis idėjomis, kaip išlaisvinti proto kūrybingumą bei sieks iš naujo apibrėžti edukacijos sąvoką. Registracija į renginį prasideda pirmadienį – bilietus įsigis žiūrovai, kurie atitiks atrankos kriterijus.

„Inovacijos klesti tik tokioje aplinkoje, kurioje skatinamas kūrybingumas. O jis atsiranda tada, kai atradimo džiaugsmas ir eksperimento nesėkmė vertinami su vienodu pozityvumu ir žaismingumu. Neabejingiems kūrybiškumui rūpi, kaip šį principą taikyti visur – šeimoje, mokykloje, darbe ir, svarbiausia, švietimo sistemoje“, – pranešime spaudai cituojama Justina Stašelytė, „TEDxVilniusED“ kuratorė.

Lapkričio 26 d., „Menų spaustuvėje“ Vilniuje vyksiančioje konferencijoje laukiami visi, kuriems rūpi edukacijos dabartis ir ateitis: mokytojai, dėstytojai, tėvai, švietimo atstovai. Renginyje laukiama ir vaikų nuo 7 iki 13 metų – jie visą dieną galės dalyvauti žaismingose dirbtuvėse ir patirti kūrybiškos edukacijos džiaugsmą.

O tuo metu įkvepiančias kalbas ant scenos sakys žinomi edukacijos specialistai, mokslininkai, inovatoriai. Dalyviai laikysis TED konferencijų taisyklių – jų pranešimai bus įtraukiantys, sakomi anglų kalba ir truks ne ilgiau 20 minučių. Į lietuvių kalbą pranešimai bus verčiami to pageidaujantiems žiūrovams. Kalbos bus filmuojamos ir vėliau talpinamos internete, kur jas matyti galės visas pasaulis.

„Nepaisant to, kad kalbas po renginio galima peržiūrėti internete, kasmet sulaukiame vis gausėjančio žiūrovų skaičiaus „TEDxVilnius“ konferencijose. Nes jose per pertraukas rengiami kūrybiniai užsiėmimai, vyksta interaktyvi komunikacija tarp dalyvių ir žiūrovų, gimsta naujos pažintys ir yra daug galimybių savo mintimis dalintis su kitais, skleisti idėjas ir kurti pagrindus bendriems projektams ateityje“, – sako J. Stašelytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi