Mokslas ir IT

2016.10.11 15:22

Duris atvėrė pirmasis daugiafunkcinis humanitarinių studijų centras

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.11 15:22

Naujas Vytauto Didžiojo universiteto daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras bus atviras ne tik akademinei bendruomenei, kauniečiams, bet ir pasaulio lietuviams. Universiteto vadovai sako, vis daugiau svetur gyvenančio jaunimo nori dalytis patirtimi ir vykdyti bendrus projektus su Lietuvoje gyvenančiais mokslininkais. 

Beveik 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastate – erdvi biblioteka, amfiteatrinės auditorijos, kuriose telpa daugiau kaip pusantro šimto studentų, dėstytojų darbo kabinetai ir poilsio zonos, įrašų studijos. Daugiafunkciniame studijų ir mokslo centre įsikūrė Vytauto didžiojo universiteto Humanitarinių bei Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetai, Inovatyvių studijų institutas. 

„Tai yra pirmasis pastatas Lietuvoje, tiesiogiai skirtas daugiau humanitariniams ir socialiniams mokslams. Iki šiol mūsų sukurti slėniai, technologijų parkai, inkubatoriai ir kitos erdvės buvo skirti technologijos mokslams“, – pasakoja VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Vienas pagrindinių centro tikslų – burti kitose šalyse gyvenančius lietuvius ir kviesti juos dalytis patirtimi – taip Vytauto Didžiojo universitetas tęsia „Pasaulio lietuvių universiteto“ projektą. 

„Mus džiugina tai, kad į universitetą atvyksta ne tik senosios kartos išeivijos lietuviai, bet yra ir jaunų žmonių, kurie galbūt jau yra gimę ne Lietuvoje, tačiau mielai atvyksta į universitetą, dalinasi savo patirtimi ir nori čia būti, mato kažkokių bendrų mokslinių tyrimų prasmę“, – sako VDU Projektinės veiklos tarnybos vadovė doc. dr. Lina Kaminskienė

„Aš dalyvauju programoje „LT Big Brother“, tai ten tenka daug kalbėtis su jaunimu, bendrauti kas keletą savaičių apie partnerystę, mentorystę,  svajones. Labai smagu bendrauti su protingais jaunais žmonėmis“, – pasakoja JAV Silicio slėnyje dirbantis rizikos kapitalo „Nextury Ventures“ partneris Romanas Zontovičius.

Putvinskio gatvėje iškilęs mokslo ir studijų centras kainavo beveik 8,5 milijono eurų – juos skyrė universitetas, Europos sąjungos struktūriniai fondai, Valstybės investicijų programa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt