Mokslas ir IT

2021.09.28 15:15

ES nori priversti gamintojus telefonuose ir kituose išmaniuose įrenginiuose naudoti tik USB-C jungtį

LRT.lt2021.09.28 15:15

Gamintojai bus priversti sukurti universalų įkrovimo būdą visiems telefonams ir smulkiesiems elektroniniams prietaisams – tokią taisyklę pasiūlė Europos Komisija (EK), rašo BBC.

Tikslas yra sumažinti atliekų kiekį skatinant vartotojus pakartotinai naudoti jau turimus įkroviklius, kai įsigyja naują prietaisą. Todėl visi išmanieji, parduodami Europos Sąjungoje (ES) turi būti įkraunami USB-C įkrovikliais.

Tuo tarpu „Apple“ įspėjo, kad toks sprendimas gali pakenkti inovacijoms. Technologijų gigantės gaminami „iPhone“ telefonai vis dar turi „Lightning“ jungtį.

„Mes vis dar nerimaujame, kad griežtas reglamentavimas, įpareigojantis tik vieno tipo jungtis, stabdo naujoves, o ne skatina jas. Tai savo ruožtu pakenks vartotojams Europoje ir visame pasaulyje“, – BBC sakė įmonė.

Bendrovė pridūrė siekianti, kad iki 2030 metų kiekvienas „Apple“ įrenginys ir jo naudojimas būtų neutralus anglies dvideginio atžvilgiu.

Daugelyje „Android“ telefonų yra USB Micro-B įkrovimo prievadai arba jie jau perėjo prie modernesnio USB-C standarto. Naujieji „iPad“ ir „MacBook“ taip pat naudoja USB-C jungtis, taip pat ir naujausi „Android“ flagmanai, kuriuos gamina tokios kompanijos kaip „Samsung“ ir „Huawei“.

Maždaug pusė įkroviklių, parduodamų su mobiliaisiais telefonais ES 2018 metais turėjo USB Micro-B jungtį, 29 proc. – USB-C jungtį, o 21 proc. – „Lightning“ jungtį.

Kiti produktai, įskaitant ausines, išmaniuosius laikrodžius ir kūno rengybos stebėjimo priemones, nebuvo svarstomi dėl techninių priežasčių, susijusių su dydžiu ir naudojimo sąlygomis.

Pasiūlyme taip pat standartizuotas greito įkrovimo greitis – prietaisai, galintys greitai įsikrauti, bus įkraunami tokiu pačiu greičiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt