Mokslas ir IT

2016.10.06 13:39

„Tyrėjų nakties“ organizatoriai jau atskleidė kitų metų festivalio temą

LRT.lt2016.10.06 13:39

Paskutinį rugsėjo penktadienį Lietuvoje nuvilnijusios „Tyrėjų nakties“ dalyviai turėjo galimybę aplankyti daugiau nei 327 renginius, vykusius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kituose šalies miestuose, teigiama pranešime spaudai.

Pirminiais duomenimis, šių metų „Tyrėjų nakties“ renginiuose dalyvavo daugiau nei 250 mokslininkų, o apsilankė keliolika tūkstančių žmonių. O renginio organizatoriai jau pradeda planuoti kitų metų „Tyrėjų nakties“ atradimus, nes laukia nemažas iššūkis – supažindinti su mokslo ateitimi, kuri gali labai greitai persikelti į mūsų kasdienybę ir buitį.

„Matant kasmet augantį žmonių susidomėjimą „Tyrėjų naktimi“, mūsų motyvacija nustebinti kaskart tik auga. Tačiau, suprantama, kad tai padaryti tampa vis sunkiau. Todėl kitiems metams pasirinkome itin ambicingą – ateities mokslo technologijų (angl. science futurity) – temą. Tai – plati, daugelį sričių aprėpianti tema, kurią atskleisti viešose įvairių Lietuvos miestų erdvėse bus nelengva užduotis, kuriai ruoštis pradedame jau dabar. Kaip tai turėtų atrodyti? Norime suteikti progą žmonėms gyvai pasižvalgyti po atradimus ir technologijas, kurios greitai neatpažįstamai pakeis mūsų namus, gatves ir aplinką“, – sako kasmetę „Tyrėjų naktį“ koordinuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

Anot jo, jau seniai pastebėta tendencija, kad „Tyrėjų nakties“ lankytojų tikslas – apie mokslinius pasiekimus ne tik išgirsti, bet juos pamatyti gyvai, išbandyti, patirti, pajusti ir suprasti jų poveikį mūsų kasdienybei. Todėl organizatoriai jau dabar pradeda ieškoti partnerių – mokslininkų, įmonių ir organizacijų, kurios padėtų kitų metų „Tyrėjų naktyje“ ateities technologijų galimybes pademonstruoti kuo gyviau ir patraukliau.