Mokslas ir IT

2021.09.27 13:19

Armonaitė siūlo netaikyti akcizo alkoholiui moksliniuose tyrimuose

BNS2021.09.27 13:19

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė siūlo netaikyti akcizo mokesčio etilo alkoholiui, naudojamam moksliniams tyrimams. Tokią galimybę numato Europos Sąjungos direktyva.

Pasak ministrės patarėjos, etilo alkoholis dažnai yra sudėtinė medžiaga, naudojama kanabinoidų bei kitose tyrimų srityse.

„Čia yra naujas siūlymas, mūsų kartu su „Verslia Lietuva“. Tikslas būtų sumažinti kaštus mokslinių tyrimų. Išgirstame šitą problemą kalbėdami su įmonėmis, kurios atlieka mokslinius tyrimus“, – BNS sakė ministrės patarėja Eglė Girdzijauskaitė.

Pasak A. Armonaitės, Seimui birželį priėmus Pluoštinių kanapių įstatymą, vis dar kyla daug neaiškumų.

„Šiemet pagaliau pajudėjus pluoštinių kanapių klausimui, pasiekta svarbi pergalė tiek ekonomikai ir žemės ūkiui, tiek medicinai. Tačiau neaiškumų vis dar daug, o laiko iki įstatymo įsigaliojimo – mažai“, – po susitikimo su biotechnologijų bendrovės „Sanobiotec“ vadovais sakė A. Armonaitė.

Pasak įmonės vadovo Renaldo Rimkaus, įmonė planuoja ne tik plėtrą, bet ir retųjų kanabinoidų ikiklinikinius tyrimus, todėl jai itin svarbus aiškus teisinis reguliavimas.

„Sanobiotec“ tiria ir gamina retuosius kanabinoidus, kurie kaip ingredientas naudojami farmacijos, maisto papildų, kosmetikos, pašarų srityse.

Naujos redakcijos Pluoštinių kanapių įstatymu leidžiama perdirbti ne tik jų sėklas ir pluoštą, bet ir visas augalo dalis. Įstatymas įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt