Mokslas ir IT

2016.10.04 21:25

„Google“ pristatė savo naująjį išmanųjį telefoną „Pixel“

BNS 2016.10.04 21:25

Interneto paieškos milžinė „Google“ antradienį pristatė savo naująjį išmanųjį telefoną „Pixel“, kuriame integruota dirbtinio intelekto funkcija ir kuris sieks tiesiogiai konkuruoti su „Apple“ gaminamu „iPhone“.

„Kuriame aparatinę įrangą, kurios pagrindą sudaro „Google“ padėjėjas“, – pareiškė naujojo interneto įmonės aparatinės įrangos padalinio vadovas Rickas Osterloh.

„Manome, kad kita didžioji inovacija bus sukurta ten, kur susikerta aparatinė ir programinė įranga, o pagrindą sudarys dirbtinis intelektas“, – pridūrė jis.

Pirkėjams bus siūlomi „Pixel“ išmanieji telefonai su 5 colių ar 5,5 colio ekranu. JAV rinkoje jie kainuos nuo 649 JAV dolerių – panašiai, kaip ir naujausi „iPhone“ modeliai.

Nuo antradienio Australijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose jau priimami išankstiniai užsakymai iš pirkėjų.

„Tai pirmasis telefonas, kurį visą sukūrė „Google“, – pareiškė „Pixel“ produktų valdymo grupės atstovė Sabrina Ellis.

„Pixel“ yra ne tik pirmasis išmanusis telefonas su integruota „Google“ padėjėjo funkcija. Jame taip pat numatyta neribotos nuotraukų ir vaizdo įrašų saugyklos funkcija ir jis yra suderinamas su naująja įmonės virtualios realybės platforma „Daydream“.

Išmaniajame telefone „Pixel“ taip pat numatyta specialioji programa, kurią naudodami vartotojai gali lengvai pakeisti operacines sistemas, pavyzdžiui, iš „iPhone“ į „Android“, paprasčiausiai perkeldami kontaktus, turinį ir net „iMessage“ žinutes, pareiškė S. Ellis.

„Google“ jau sudarė išimtinį susitarimą su JAV telekomunikacijų milžine „Verizon“ dėl prekybos išmaniaisiais telefonais „Pixel“. Pasak S. Ellis, įmonė taip pat bendradarbiauja su ryšio paslaugų teikėjais kitose šalyse.

„Google“ elektroninėje parduotuvėje parduodama versija yra „atrišta“, tad veiks įvairių ryšio paslaugų teikėjų tinkluose.