Mokslas ir IT

2016.10.04 08:02

„Wikileaks“ mini 10 gimtadienį

Adomas Šimkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.04 08:02

Sukanka 10 metų, kai buvo įkurta vyriausybių paslaptis viešinanti organizacija – „WikiLeaks“. Nepaisant ilgametės kovos už tiesą ir žodžio laisvę, tiek šis projektas, tiek jo įkūrėjas Julianas Assange`as susilaukia kritikos dėl esą nesąžiningo kišimosi į Jungtinių valstijų prezidento rinkimus.

Per dešimtmetį „WikiLeaks“ paviešino apie 10 milijonų vyriausybinių dokumentų. Pasaulinio dėmesio iki šiol daugiausia sulaukia Jungtinių valstijų paslaptys. Po to, kai neseniai „WikiLeaks“ atskleidė apie bnesąžiningus Demokratų partijos vidinius susitarimus, gimtadienio proga – stebėtojai tikisi vadinamojo „Spalio siurprizo“ – naujo nutekinimo, esą galinčio pakeisti Amerikos rinkimų eigą.

Demokratės Hilarry Clinton kritikas, J. Assange`as yra žadėjęs netrukus paviešinti kažką stambaus. Kaip tik šiandien iš Ekvadoro ambasados – kurioje jam suteiktas politinis prieglobstis – J. Assange`as ketina viešai kreiptis į šalininkus, tačiau apie ką – neskelbiama.

Visgi „WikiLeaks“ susilaukia ir kritikos: dėl Donaldui Trumpui naudingo šališkumo, asmeninių sąskaitų su Amerikos administracija suvedinėjimo ar  Rusijos poziciją primenančios retorikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt