Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.10.04 07:50

Lietuviai vis dar nepasitiki dalijimosi ekonomikos platformomis

Naujausi tyrimai rodo, kad  dalijimosi ekonomikos platformomis, kaip „Uber“ ar „Airbnb“, bent kartą  pasinaudojo dešimtadalis šalies gyventojų. Tai – du kart mažiau nei Europos Sąjungos vidurkis. Ekspertai sako, kad Lietuvos gyventojai vengia tokių platformų, nes nepasitikti mokėjimais internetu.

Nors Europos Sąjungoje dalijimosi ekonomikos platformomis bent kartą pasinaudojo penktadalis vartotojų, šalies gyventojai tokių paslaugų vengia, nes abejoja piniginių perlaidų saugumu.  Ekspertai tikina, kad pagal nepasitikėjimą transakcijomis internete, Lietuva yra tarp pirmaujančių Europos Sąjungos valstybių.

Taip pat „Uber“, „Airbnb“ ar panašiomis paslaugomis šalyje naudotis trukdo lūkesčių neatitikimas ar nepasitikėjimas pačia paslauga. Tuo metu dažniausiai minima  visų Europos Sąjungos piliečių problema – nežinojimas, kas turėtų prisiimti atsakomybę iškilus nesklandumams – Lietuvos gyventojams  tai iškyla rečiausiai.

Pirmaujanti valstybė bendrijoje yra Latvija – beveik ketvirtadalis bent kartą naudojosi dalijimosi ekonomikos platforma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi