Mokslas ir IT

2016.10.04 07:50

Lietuviai vis dar nepasitiki dalijimosi ekonomikos platformomis

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.04 07:50

Naujausi tyrimai rodo, kad  dalijimosi ekonomikos platformomis, kaip „Uber“ ar „Airbnb“, bent kartą  pasinaudojo dešimtadalis šalies gyventojų. Tai – du kart mažiau nei Europos Sąjungos vidurkis. Ekspertai sako, kad Lietuvos gyventojai vengia tokių platformų, nes nepasitikti mokėjimais internetu.

Nors Europos Sąjungoje dalijimosi ekonomikos platformomis bent kartą pasinaudojo penktadalis vartotojų, šalies gyventojai tokių paslaugų vengia, nes abejoja piniginių perlaidų saugumu.  Ekspertai tikina, kad pagal nepasitikėjimą transakcijomis internete, Lietuva yra tarp pirmaujančių Europos Sąjungos valstybių.

Taip pat „Uber“, „Airbnb“ ar panašiomis paslaugomis šalyje naudotis trukdo lūkesčių neatitikimas ar nepasitikėjimas pačia paslauga. Tuo metu dažniausiai minima  visų Europos Sąjungos piliečių problema – nežinojimas, kas turėtų prisiimti atsakomybę iškilus nesklandumams – Lietuvos gyventojams  tai iškyla rečiausiai.

Pirmaujanti valstybė bendrijoje yra Latvija – beveik ketvirtadalis bent kartą naudojosi dalijimosi ekonomikos platforma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.