Mokslas ir IT

2016.10.03 16:54

„Messenger“ programėlė bus pritaikyta seniems telefonams

ELTA 2016.10.03 16:54

„Facebook“ pranešė, kad šalyse, kuriose naudojamasi daugiausia senais išmaniaisiais telefonais, o interneto ryšys lėtas, bus galima parsisiųsti „supaprastintą“ susirašinėjimo programėlės „Messenger“ versiją. Apie tai praneša BBC.

Anot bendrovės atstovų, „Messenger Lite“ turi visas „pagrindines funkcijas“ kaip ir pagrindinė versija, tokias kaip galimybė siųsti teksto žinutes ir nuotraukas. „Messenger Lite“ konkuruos su „Facebook“ priklausančia „WhatsApp“ susirašinėjimo programėle, kuria, pasak bendrovės, naudojasi daugiau kaip milijardas žmonių.

Analitikų manymu, supaprastintų paslaugų pasiūla „skatina jų naudojimą“. „Siūlyti „paprastesnius“ programėlių variantus besiformuojančioms rinkoms nėra naujas reiškinys“, – sakė Jackas Kentas, konsultacinės įmonės „IHS Markit“ analitikas, ir paminėjo tokias bendroves kaip „Google“ bei „Line“, kurios irgi siūlo vartotojams supaprastintas paslaugas.

„Facebook“ sumažino programėlę iki 10 MB, todėl išmaniuosiuose telefonuose, talpinančiuose ribotą kiekį duomenų, ji užima nedaug vietos. „Messenger Lite“ pirmiausia bus pritaikyta naudoti „Android“ prietaisuose Kenijoje, Tunise, Malaizijoje, Šri Lankoje ir Venesueloje.