Mokslas ir IT

2016.10.03 15:57

Kaune bus kuriami Mokslo ir technologijų populiarinimo bei STEAM centrai

LRT.lt 2016.10.03 15:57

Antradienį Kauno miesto savivaldybėje bus pasirašyti du susitarimai, kuriais siekiama didinti mokinių susidomėjimą mokslu: dėl bendradarbiavimo steigiant Mokslo ir technologijų populiarinimo centrą Kaune, taip pat dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos (STEAM) centrą Kauno apskrityje.

Lietuvoje siekiama sukurti mokslo populiarinimo tinklą, todėl steigiami dešimt STEAM centrų kiekviename šalies regione. Jau pasirašyti susitarimai dėl dviejų tokių centrų – su Alytaus ir Tauragės regionų atstovais, teigiama pranešime spaudai.

Numatoma, kad kiekviename STEAM centrų veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra  ̶  fizikos ir inžinerijos, trečia  ̶  robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta – specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.

Centro lankytojai galės interaktyviai susipažinti su žmonijos atradimais ir išradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, patys jas išbandyti, centre bus pristatomos inovatyvios Lietuvos įmonės, vyks interaktyvios pamokos. Moksleivius atlikti mokslo eksperimentus kvies modernios laboratorijos, o mokytojams bus sudarytos galimybės atnaujinti kvalifikaciją.

Mokslo ir technologijų populiarinimo centro statybai ir įrengimui numatomas 23 mln. eurų biudžetas. Projektą numatoma finansuoti Europos Sąjungos fondų,  Kauno miesto savivaldybės biudžeto ir privačiomis lėšomis.

STEAM mokslo centrų kūrimui Švietimo ir mokslo ministerija planuoja skirti 5,8 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų.