Mokslas ir IT

2021.09.15 09:58

LRT trumpai. Mobiliojo ryšio operatorių salonai Lietuvoje, į kuriuos galima ateiti be galimybių paso

Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2021.09.15 09:58

Nuo rugsėjo 13 dienos įsigaliojus reikalavimui didesnėms nei 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos vietoms reikalauti galimybių paso, pasikeitė ir mobiliojo ryšio operatorių aptarnavimo tvarka salonuose. Nuo šiol be galimybių paso į daugelį įeiti nebegalima. Bendrovės dalinasi sąrašais salonų, kuriuose bus aptarnaujami žmonės ir be šio dokumento.

Kaip rašoma „Tele2“ siųstame pranešime, būtiniausios paslaugos, dėl kurių klientui būtina atvykti į saloną ir jų atlikti nuotoliniu būdu negalima – tai telefono po remonto ar internetu užsakytų prekių atsiėmimas, SIM kortelės keitimas arba m. parašo paslaugos užsakymas. Kitais atvejais klientai raginami prekes užsisakyti internetu bei naudotis mobiliąja programėle.

Galimybių paso dėl kokių nors priežasčių dar neturintys, būtiniausias telekomunikacijų paslaugas ir toliau gauti gali „Tele2“ salonuose, esančiuose prekybos centruose ar patalpose, kurių plotas neviršija 1,5 tūkst. kv. metrų arba turinčiuose atskirą įėjimą. Šiuose salonuose klientų bus prašoma dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Telia“ paantrino, jog pagal naująją tvarką, patekimas salonus be galimybių paso priklausys ne nuo to, ar pirkėjai ketina įsigyti telefono dėkliuką, ar telefono ryšį, o tiesiogiai nuo prekybos vietos ploto.

„Į visus „Telia“ salonus, kurie veikia didesniuose nei 1,5 tūkst. kv. m, prekybos centruose, klientai pateks tik su galimybių pasu. Klientų srautus ir galimybių pasų patikrą šiuo atveju vykdys patys prekybos centrai“, – rašoma mobiliojo ryšio operatoriaus atsiųstame komentare.

Mažesnėse prekybos vietose arba „Telia“ salonuose su atskiru įėjimu bus prašoma laikytis visų higienos saugumo priemonių ir ne mažesnio nei 2 metrų saugaus atstumo.

„Bitės“ klientams galioja tos pačios taisyklės. Kaip teigė kompanijos korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas, prekybos centruose, kur įleidžiami lankytojai tik su galimybių pasu, esantys salonai papildomai imunizacijos dokumento netikrina ir parduoda visas prekes ir paslaugas.

Tačiau prekybos vietose, kurių plotas mažesnis nei 1,5 tūkst. kv. m, arba salonuose, kurie turi atskirą įėjimą, darbuotojai tikrins klientų galimybių pasus: juos turintys žmones galės ir pirkti produktus, o neturintys – gauti tik būtinas paslaugas, pavyzdžiui, susikurti mobilųjų parašą, ryšio ir interneto planus, draudimo sutartis ir t.t. Visų klientų taip pat bus prašoma laikytis maksimalių saugumo reikalavimų: dėvėti kaukes, laikytis atstumo, dezinfekuoti rankas.

Pateikiame sąrašą, kuriuose mobiliojo ryšio operatorių salonuose galima lankytis ir be galimybių paso. Į visus kitus be šio dokumento įėjimas yra draudžiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.