Mokslas ir IT

2016.09.25 15:01

Kinijoje pradėjo veikti didžiausias pasaulyje radioteleskopas

BNS2016.09.25 15:01

Sekmadienį Pietvakarių Kinijoje pradėjo veikti didžiausias pasaulyje radioteleskopas. Pekinas teigia, kad šis projektas padės žmonijai kosmose ieškoti kitų gyvybės formų.

Penkių šimtų metrų skersmens apertūrinis sferinis radioteleskopas (FAST) buvo sumontuotas kalnuotame Guidžou regione. Jis pradėjo veikti sekmadienį maždaug vidurdienį, pranešė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

180 mln. JAV dolerių kainavęs teleskopas nustelbs Puerto Rike veikiančią Aresibo observatoriją, kurioje iki šiol buvo įrengtas didžiausias pasaulyje radioteleskopas. Naujasis teleskopas yra dvigubai jautresnis, o jo reflektorius prilygsta trisdešimčiai futbolo aikščių.

FAST lėkštė, sudaryta iš 4450 panelių, gaudys protingų gyvybių signalus ir fiksuos tolimuosius pulsarus – mažytes neutronų žvaigždes, kurios, kaip manoma, yra supernovų sprogimo produktai.

Kinai savo ambicingą kariuomenės vykdomą milijardinės vertės kosminę programą laiką šalies pažangos simboliu. Šalis planuoja iki 2020 metų sukurti savo nuolatinę kosminę stotį ir galiausiai surengti misiją į Mėnulį.