Mokslas ir IT

2016.09.15 15:53

Nobelio ekonomikos premijos laureatas lankysis Vilniaus universitete

LRT.lt 2016.09.15 15:53

Vilniaus universitete (VU) lankysis ekonomistas, Nobelio premijos laureatas profesorius Robertas J. Shilleris. Savo vizito metu pasaulyje garsus akademikas apžiūrės naująją VU mokslo infrastruktūrą – Jungtinį gyvybės mokslų ir Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrus – bei VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre skaitys viešą paskaitą tema „Kito amžiaus grėsmės ir jų valdymas“.

Tą pačią dieną mokslininkas pristatys naujausią savo ir bendraautoriaus knygą „Kvailių žvejonė: manipuliacijų ir apgaulių ekonomika.“ Publikacijoje autoriai išreiškia esminę kritiką nuo pat Adamo Smito laikų vyravusiai prielaidai, kad laisvoji rinka tarsi nematoma ranka kuria materialinę visuomenės gerovę.

Prof. R. J. Shilleris yra lietuvių kilmės amerikietis, Jeilio (JAV) universiteto profesorius, kartu su kolegomis iš Čikagos universiteto gavęs Nobelio ekonomikos premiją už atradimus plėtojant akcijų, obligacijų ir kito investicinio turto kainų prognozavimo metodus. R. J. Shilleris ekonomine tematika parašytos knygos tapusios bestseleriais, ekonomistas skaito pranešimus Davoso ekonomikos forume. Dauguma mokslininko darbų pripažinti ne tik teoriniu, bet ir praktiniu lygmeniu. 

R. J. Šileris patenka tarp 100 įtakingiausių pasaulio ekonomistų, o 2013 m. britų žurnalo „Prospect“ sudarytame iškiliausių pasaulio mąstytojų sąraše atsidūrė 55-oje vietoje. Pastarąjį kartą Lietuvoje profesorius lankėsi prieš trejus metus. Tąkart jis viešėjo ir Vilniaus universitete.

Nobelio premijos laureatas šįkart Lietuvoje lankysis rugsėjo 16 d., penktadienį.