Mokslas ir IT

2016.09.14 14:08

„Apple“ išleido naują operacinę sistemą „iOS 10“

BNS2016.09.14 14:08

JAV technologijų kompanija „Apple“ oficialiai išleido naują operacinę sistemą visiems savo mobiliems įrenginiams „iOS 10“. Ji pasiekiama visiems išmaniesiems telefonams nuo „iPhone 5“ ir planšetiniams kompiuteriams nuo „iPad mini 2“, teigiama kompanijos pranešime.

Pakeitimai naujojoje sistemoje yra susiję su blokavimo ekranu, virtualiu asistentu „Siri“ klaviatūra, fotogalerija ir asmeninėmis žinutėmis.

„Siri“ programa tapo atvira išorinėms programoms, atnaujinta fotogalerija dabar atpažįsta veidus ir objektus, o klaviatūra gali pasiūlyti atsakymą į klausimą, pažymi BBC.

Ekranas dabar automatiškai rodys pranešimus apie skambučius ir kitus įvykius vos tik pajudinus „iPhone“, o „3D Touch“ technologija leis iš karto atsakyti į pranešimą.

Asmeninių pranešimų paslaugoje atsirado daug naujų efektų bei veidukų. Be to, bus galima parašyti žinutę tiesiog ranka ekrane ir ji pasirodys, kaip rašytinis tekstas.

„Apple“ taip pat išleido ir naują „watchOS 3“ programos versiją išmaniesiems telefonams „Apple Watch“.

Praėjusią savaitę „Apple“ pristatė naujus išmaniuosius telefonus „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ su vandeniui atspariu korpusu, nauju galingu procesoriumi ir 12 megapikselių kamera su šešiasluoksniais lęšiais ir vaizdo stabilizatoriumi.

„Apple“ akcijos antradienį prekybos Niujorke metu pabrango 2,4 proc. po to, kai Amerikos ryšio operatoriai pranešė apie rekordinius išankstinius „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ užsakymus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.