Mokslas ir IT

2016.09.11 16:29

Estai Vilniuje pristatė robotus kurjerius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.11 16:29

Sumanūs estai Vilniuje demonstravo naujos kartos kurjerius – tai robotai, kurie į kiekvieno namus gali pristatyti iki 10-ies kilogramų siuntinį. Pasak estų, Taline tokie robotai jau išvežioja picas. Robotų kurjerių tarnyba veikia Londone, Šveicarijoje, nuo kitos savaitės – daugelyje Vokietijos miestų. 

Vienos siuntinio pristatymo kaina – euras ir tai, pasak robotų kūrėjų, pigiau ir patogiau nei įprastos kurjerių tarnybos paslauga. Robotus sukūrusios bendrovės vadovai – vieni iš „Skype“ įkūrėjų. „Starship Technologies“ veiklą pradėjo prieš dvejus metus. Pagrindinė startuolio verslo buveinė yra Londone, o inžinerinių sprendimų būstinė – Taline.

„Robotai šiandien gali nutolti iki trijų kilometrų ir grįžti. Siuntinio svoris turi neviršyti 10-ies kilogramų. Jo ratai sukonstruoti taip, kad gali užlipti ant šaligatvio, o kliūtis nustato davikliai ir robotai jas apvažiuoja. Jūs gaunate žinutę ir telefone instaliuotame žemėlapyje galite stebėti, kur robotas tuo metu yra. Kai jis pasiekia jūsų duris, tereikia išeiti ir paspausti mygtuką. Nereikia nei slaptažodžių, nei kodų. Robotas siuntinį atiduos tik gavėjui“, –pasakoja Tiitas Liivikas, „Starship Technologies“ atstovas.