Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.09.05 11:56

Didžioji panda išbraukta iš nykstančių gyvūnų rūšių sąrašo

ELTA 2016.09.05 11:56

Gamtosaugininkams ne vieną dešimtmetį dėjus pastangas ją išsaugoti, didžioji panda pagaliau nebėra priskiriama prie nykstančių rūšių, praneša BBC.

Oficialusis šio visų mylimo gyvūno statusas pasikeitė iš „nykstančio“ į „pažeidžiamą“. Tai lėmė pandų populiacijos Kinijoje išaugimas. 

Apie šį pokytį pranešta atnaujinus Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjungos (TGIS) sudaromą Tarptautinę raudonąją knygą. 

Deja, knygos atnaujinimas atnešė ir blogų žinių. Kalnų gorila – didžiausias pasaulio žinduolis – tapo nykstančia rūšimi.

Kinijos, pandą vadinančios savo nacionaliniu gyvūnu, dėtos pastangos davė vaisių ir pandų populiacija išaugo. Naujausiais duomenimis, šiuo metu laisvėje gyvena 1864 suaugusios pandos. Tiksliai nėra žinoma, kiek jos turi jauniklių, tačiau manoma, kad priskaičiavus juos iš viso pasaulyje gyvena apie 2060 didžiųjų pandų. 

„Kelių tyrimų duomenys rodo, kad prieš tai vykęs pandų populiacijos mažėjimas buvo sustabdytas ir jų populiacija ėmė augti“, – rašoma TGIS išplatintame pranešime.

„Pagerėjęs statusas patvirtina, kad Kinijos vyriausybės pastangos išsaugoti šią rūšį yra vaisingos“, – teigiama pranešime.

Tačiau šis pandų skaičiaus išaugimas gali būti laikinas, įspėjo TGIS. Dėl klimato kaitos per ateinančius 80 metų gali išnykti daugiau nei trečdalis pandų gyvenamų bambukų miškų. Dėl šios priežasties pandų populiacija ateityje turėtų mažėti.

Norint išsaugoti šią gyvūnų rūšį, būtina ir toliau taikyti veiksmingas miškų apsaugos priemones bei malšinti iškylančias grėsmes, rašoma pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą