Mokslas ir IT

2016.09.02 15:09

„Samsung“ iš rinkos atšaukia telefonus „Galaxy Note 7“

ELTA, LRT.lt 2016.09.02 15:09

Pietų Korėjos mobiliųjų telefonų gamintojas „Samsung“ iš rinkos atšaukia telefonus „Galaxy Note 7“, pasipylus vartotojų skundams, esą kraunant telefoną sprogsta baterija, o aparatas užsidega. „Deutsche Welle“ praneša, kad telefonų pardavimai Pietų Korėjoje ir Jungtinėse Valstijose sustabdyti, tačiau Kinijoje prekyba tebevyksta.

„Samsung“ savo naująjį flagmaną rinkai pristatė rugpjūčio 19 d. Telefonais Europos rinkoje kol kas dar neprekiaujama.

Bendrovė paskelbė pradėsianti išsamų tyrimą, kurio rezultatus turėtų paviešinti artimiausioje ateityje. Nėra aišku, ar šalyje parduodami „Galaxy Note 7“ telefonų modeliai skiriasi nuo Pietų Korėjoje parduodamų telefonų ir yra saugesni. Prieš pasirodant informacijai apie sprogstančią bateriją, telefonų paklausa smarkiai viršijo pasiūlą.

„Samsung“ teigimu, brokuoti telefonai sudaro vos 0,1 proc. visų modelių, tačiau vis dar neaišku, kokiu būdu bendrovė gavo tokius skaičius. Kol kas patvirtinti bent penki „Galaxy Note 7“ baterijos sprogimo atvejai, pasirodė tai iliustruojanti vaizdo medžiaga, tačiau kol kas jos negalima patvirtinti.

„Kasmet kraunant baterijas nutinka įvairių nelaimių, tačiau pirmąkart per tokį trumpą laiką nuo produkto pristatymo nutiko tiek daug incidentų“, – teigė „Shinhan Investment Group“ analitikas Ha Joon-doonas.

Anot bendrovės, pasauliniu mastu iki rugsėjo 1 dienos buvo užfiksuoti 35 tokie atvejai, Baltijos šalyse neužfiksuotas nė vienas atvejis. Svarbu pabrėžti, jog nei vienas žmogus nenukentėjo. Kartu su savo tiekėjais kruopščiai tiriame galimai pažeistas baterijas, kurios jau yra rinkoje. Tam, kad užtikrintume vartotojų saugumą, kuris yra absoliutus bendrovės prioritetas, „Galaxy Note7“ pardavimai yra stabdomi.

„Aukšti saugumo reikalavimai mums yra svarbiausias prioritetas, todėl šie incidentai yra vertinami nepaprastai rimtai. „Galaxy Note7“ siuntos yra laikinai stabdomos papildomam kokybės užtikrinimo tyrimui. Telefono pristatymas Baltijos šalyse nukeliamas spalio mėnesiui. Naują pristatymo dieną Lietuvoje paskelbsime iškart, kai galėsime“, – komentuoja „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Visiems klientams, kurie jau įsigijo „Galaxy Note7“, „Samsung Electronics“ per ateinančias savaites įrenginius pakeis naujais. Vartotojai, turintys dvejonių dėl „Galaxy Note7“ saugumo, telefonus taip pat galės ištirti klientų techninio aptarnavimo centruose.

„Suprantame, jog dabartinė situacija sukelia nepatogumų, tačiau savo vartotojams siekiame tiekti tik aukščiausios kokybės produktus. Glaudžiai bendradarbiaujame su partneriais, kad įsigytus prietaisus į naujus, klientai galėtų pasikeiti greitai ir paprastai“, – aiškina S. Skupas.

Naujojo telefono platintojai Lietuvoje nurodė, kad šiuo metu laukia atskiro „Samsung“ patvirtinimo apie technines problemas ir suteikiamas saugumo garantijas ir kol kas įrenginių juos užsakiusiems klientams neperduos. Platintojai pažadėjo informuoti visus klientus, užsisakiusius „Samsung Galaxy Note 7“.