Mokslas ir IT

2021.08.04 15:35

EK pirmininkė: „Sputnik V“ registracijai trūksta patikimų duomenų

ELTA2021.08.04 15:35

Pasak Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, ir toliau lieka neaišku, ar Europos vaistų agentūra (EVA) patvirtins rusišką vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“.

„Kol kas gamintojui nepavyko pateikti užtektinai patikimų duomenų, kad įrodytų (vakcinos) saugumą“, - vokiečių žiniasklaidai sakė U. von der Leyen. Tai esą kelia klausimų.

Gamintojo duomenimis, vakcina „Sputnik V“ jau registruota 69 pasaulio šalyse. Europos Sąjungoje ir be EVA registracijos ją naudoja Vengrija ir Slovakija.

Rusija pastaruoju metu vylėsi, kad EVA patvirtins vakciną iki rudens. Europos ekspertai vertina vakciną jau nuo kovo pradžios. Pati Rusija nėra registravusi užsienietiškos vakcinos nuo COVID-19.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad EVA darbuotojai palaiko „tiesioginius darbinius kontaktus“ su Rusijos Sveikatos ir Prekybos ministerijomis. „Pagal mūsų turimą informaciją, nėra prieštaravimų dėl vakcinos ir jos efektyvumo“, - kalbėjo ministras laikraščiui „Komsomolskaja Pravda“. Rusija ne kartą įspėjo, kad paraiškos vertinimas nebūtų politizuojamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.