Mokslas ir IT

2021.08.03 10:26

„Google“ greitai nebeleis prisijungti prie savo paskyrų senuose „Android“ įrenginiuose

LRT.lt2021.08.03 10:26

Jeigu naudojate įrenginį, kuriame veikia „Android 2.3.7“ (paskutinė „Gingerbread“ versija) arba senesnė versija, „Google“ nebeleis jame prisijungti prie savo paskyros nuo rugsėjo 27 dienos, rašo „The Verge“.

„Siekdama užtikrinti savo vartotojų saugumą, „Google“ nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. neleis prisijungti prie savo paskyros „Android“ įrenginiuose, kuriuose veikia 2.3.7 ar senesnės versijos operacinė sistema, – teigia bendrovė.

Jei per savo įrenginį bandysite naudotis kitais „Google“ produktais ar paslaugomis, pavyzdžiui, „Gmail“, „Youtube“ ar žemėlapius, vedant savo prisijungimo vardą ar slaptažodį, gali tiesiog rodyti klaidą.

Kad būtų galima įsivaizduoti, kokio senumo įrenginiams galioja šis pokytis, svarbu žinoti, jog „Android 2.3.7“ buvo išleista maždaug prieš 10 metų. Tačiau turint omenyje, kad pasaulyje yra net 3 milijardai aktyvių „Android“ vartotojų, nauja taisyklė paveiks tikrai daugiau nei keletą žmonių, iki šiol naudojančių senus įrenginius.

Jei naudosite 2.3.7 ar senesnę „Android“ versiją po rugsėjo 27 dienos, vis tiek galėsite naudotis kai kuriomis „Google“ paslaugomis, jeigu būsite prisijungę prie savo įrenginio naršyklės, teigia „Google“. „Android 3.0“ („Honeycomb“) įrenginiai ir toliau galės prisijungti prie „Google“ paskyrų, tikina bendrovė, taigi, jei senesnį įrenginį galima atnaujinti, galbūt norėsite tai padaryti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.