Mokslas ir IT

2021.08.01 17:25

Estijos mokslininkai teigia, jog sukurtas nosies purškalas nuo COVID-19 apsaugo ir nuo viruso atmainų

BNS2021.08.01 17:25

Estijos mokslininkai sukūrė nosies purškalą nuo koronaviruso, apsaugantį nuo visų viruso atmainų, keliančių didžiausią susirūpinimą, sekmadienį pranešė rus.postimees.

„Laboratoriniai tyrimai parodė, kad nosies purškalas apsaugo tiek nuo pradinės Uhanoje atsiradusios atmainos, tiek nuo Indijoje aptiktos delta atmainos, taip pat nuo Didžiosios Britanijos, Pietų Afrikos ir Brazilijos atmainų“, – rašoma pranešime.

Genų inžinerija užsiimančios bendrovės „Icosagen“ mokslinis direktorius Martas Ustavas teigė, kad iki šiol atlikti laboratoriniai tyrimai patvirtino, jog sukurtasis nosies purškalas vienodai gerai apsaugo nuo visų koronaviruso atmainų, kurios, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kelia didžiausią susirūpinimą, įskaitant šiuo metu Estijoje plintančią delta atmainą.

„Kartu su savo komanda mes nuolat stebime viruso pokyčius ir aktyviai tikriname nosies purškalo „BioBlock“ gebėjimą neutralizuoti tas atmainas, kurios dar nėra plačiai paplitusios“, – teigė M. Ustavas.

Remiantis pranešimu, sprendimą leisti gaminti ir pardavinėti „BioBlock“ priėmė Sveikatos departamentas, remdamasis ekspertų grupės, kurią sudarė vaistų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto bei vartotojų apsaugos ir techninės priežiūros departamentų specialistai.

Teisiniu požiūriu tai nėra vaistas ar medicinos preparatas, tačiau informacija apie produktą ir informacija ant pakuotės buvo suderinta tiek su vaistų, tiek su sSveikatos departamentu.

Pasak kūrėjų, „Bioblock“ yra naujoviškas Estijos produktas, kurio koncepciją sukūrė „Icosagen“ tyrinėtojai, vadovaujami profesoriaus Marto Ustavo.

„BioBlock“ kūrimui ir pardavimui suformuotas konsorciumas, į kurį įėjo „Chemi-Pharm“, „Icosagen“, Tartu universiteto, Estijos gyvybės mokslų universiteto ir įmonės „Teadus ja Tegu“ mokslininkai ir specialistai.

Gaminio technologija yra patentuota.

Nosies purškiklį „BioBlock“ gamina ir parduoda „Chemi-Pharm“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.