Mokslas ir IT

2021.08.03 13:21

Kainos ir kokybės varžybos: 10 populiariausių išmaniųjų telefonų

Eimantas Leknickas, LRT.lt2021.08.03 13:21

2021-iesiems įpusėjus, kai kurie metų pradžioje išleisti išmanieji įrenginiai atpigo, tačiau norintiems atsinaujinti savo turimą ryšio įrangą dėl didelio pasirinkimo gali būti sudėtinga atsirinkti sau tinkamą modelį. Atsižvelgus į siūlomas skirtingų įrenginių funkcijas, kainą ir pirkėjų įvertinimus, galima išskirti geriausių išmaniųjų telefonų dešimtuką.

„Apple iPhone 12“

Standartinį „iPhone 12“ modelį galima rekomenduoti, ko gero, didžiausiai žmonių grupei. Nors tai nėra geriausia, ką šiais metais gali pasiūlyti „Apple“, nuo brangesnių modelių iPhone 12“ skiriasi minimaliai, bet yra pigesnis. Pagrindinis standartinio ir brangesnio „iPhone Pro Max“ modelio skirtumas – nuotraukų kokybė, tačiau daugeliui skirtumas bus per daug mažas, kad pateisintų keliais šimtais eurų didesnę kainą.

„Samsung Galaxy S21 Ultra“

Šis „Samsung“ flagmanas turi visas funkcijas, kurių galite tikėtis iš aukščiausios klasės išmaniojo telefono. Galingiausias „Android“ išmaniųjų procesorius „Snapdragon 888“, kelias dienas veikianti baterija, didelis 6,8 colių ekranas su aukšta atnaujinimo sparta ir net 4 kameros nugarėlėje. Tiesa, įspūdingi techniniai duomenys atsispindi ir įrenginio kainoje – šiuo metu tai vienas brangiausių išmaniųjų telefonų.

„Xiaomi Mi 11 Ultra“

Tiesiogiai konkuruodamas su „Galaxy S21 Ultra“ tiek panašia išvaizda, tiek techniniais parametrais, „Xiaomi“ flagmanas varžosi dėl šiuo metu geriausio išmaniojo telefono vardo rinkoje. Pažvelgus į šį įrenginį, susidaro įspūdis, kad pagrindinė „Xiaomi Mi 11 Ultra“ misija – nugalėti „Galaxy S21 Ultra“. Jei kontroversiškai vertinamas įrenginio dizainas jums priimtinas, šią kovą „Samsung“ flagmanas gali ir pralaimėti. Išmanieji panašūs praktiškai viskuo – nuo pavadinimo iki techninių parametrų, tačiau „Xiaomi Mi 11 Ultra“ turi šiek tiek šviesesnį ekraną ir greitąjį 67W įkrovimą, lyginant su 25W naudojamais „Galaxy S21 Ultra“.

„Apple iPhone 12 Pro Max“

„Apple“ visada pasižymėjo vienomis geriausių išmaniųjų kamerų sistemų rinkoje ir šie metai tai tik patvirtina. Naujausias „Apple“ flagmanas nugarėlėje turi tris skirtingas kameras – plačiakampę, ultraplačiakampę ir teleobjektyvo. Kartu naudojant „Apple“ nuotraukų apdirbimo programinę įrangą, nuotraukos atrodo puikiai, nepriklausomai nuo to, ar fotografuojama dieną, ar naktį. Vis dėlto, jei išmaniojo telefono kamera nėra jums labiausiai rūpintis dalykas, geresnis pasirinkimas būtų jau minėtas „iPhone 12“, kuris greičiu ir kitomis funkcijomis nuo šio modelio neatsilieka.

„Xiaomi Poco X3 NFC“

Tai 250 eurų ribos nesiekiantis išmanusis už prieinamą kainą, jis turi 6,67 colių įstrižainės Full HD+ ekraną su 120 Hz atnaujinimo dažniu, pakankamai galingą „Snapdragon 732G“ procesorių ir didelę 5,160 mAh bateriją. Kaip ir bemaž kiekvienas biudžetinis išmanusis telefonas, „Poco X3“ negali varžytis su aukštesnės klasės telefonais nuotraukų ar vaizdo įrašų kokybe, tačiau kasdien naudoti tai turbūt geriausias išmanusis, kurį galima įsigyti už tokią kainą.

„Apple iPhone 12 Mini“

„iPhone 12 Mini“ – pamažu nykstančios mažų išmaniųjų telefonų klasės atstovas. Kaip ir 2016 metais išleistas „iPhone SE“, šis modelis perima visas pagrindinio „Apple“ flagmano funkcijas ir išvaizdą, nuo jo tesiskiria dydžiu ir žemesne kaina. Lengvai kišenėje tilpsiantis telefonas galios turi tiek pat, kiek ir naujausias „iPhone 12“. Nors jo matmenys mažesni net už ankstesnių „iPhone 6 / 7 / 8“ modelių, tuos, kas turėjo šiuos telefonus, „iPhone 12 Mini“ maloniai nustebins didesniu ekranu.

„Lenovo Legion 2 Duel“

Ieškantiems geriausios patirties žaidžiant mobiliuosius žaidimus „Legion 2 Duel“ turėtų būti vienu pagrindinių įrenginių, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Tai vienas greičiausių ir galingiausių išmaniųjų telefonų šiuo metu, o pats telefono dizainas primena delninę žaidimų konsolę. Įrenginio centre, šalia procesoriaus ir kitų komponentų, įtaisyta vėdinimo sistema, tad laikant išmanųjį telefoną vertikaliai jo šonai išliks vėsūs net ir žaidžiant grafiškai intensyvius žaidimus. „Legion 2 Duel“ turi net dvi „USB-C“ jungtis, tai leidžia prijungti telefoną prie dviejų įkroviklių vienu metu ir įkrauti telefoną nuo 0 iki 100 proc. per pusvalandį.

„Google Pixel 4A“

Mažasis „Pixel 4“ brolis, besivaržantis tarp biudžetinių ir vidutinės klasės išmaniųjų telefonų, gali pasigirti viena geriausių kamerų ne tik tarp savo tiesioginių konkurentų, bet ir tarp aukščiausios klasės telefonų. Tiesa, „Pixel 4A“ naudojamas kameros sensorius jau gana senas, didžiąją dalį magijos čia sukuria „Google“ nuotraukų apdirbimo sistema išmaniajame telefone. Programinė įranga leidžia su „Pixel 4A“ užfiksuoti puikias nuotraukas esant prastam apšvietimui ir netgi fotografuoti naktinį dangų. Nors techniniai parametrai įspūdžio nekelia, „Pixel 4A“ vėl gelbsti programinė įranga – išmanusis nuolatos gauna naujausias ir optimizuotas „Android“ operacinės sistemos versijas, padedančias telefonui veikti sklandžiai.

„OnePlus 9“

„OnePlus“ kompanijai augant, jų išmaniųjų įrenginių linija kasmet žengia vis toliau nuo kažkada jų sukurto „flagmanų žudikų“ įvaizdžio. Dažniausiai su aukščiausios klasės išmaniaisiais telefonais „OnePlus“ žengdavo koja kojon, tačiau šiek tiek atsilikdavo naudojamų kamerų kokybe. Šiųmetinio „OnePlus 9“ kamera buvo sukurta bendradarbiaujant su gerai žinoma fotografijos kompanija „Hasselblad“. Nors dėl geriausios išmaniojo telefono kameros vietos dar greičiausiai reikės pakovoti ateityje, „OnePlus 9“ kamera pasižymi tikrai kokybiškomis nuotraukomis. Turint omenyje, kad „OnePlus 9“ tiek funkcijomis, tiek techniniais duomenimis nenusileidžia ir brangesniems flagmanams, tai yra gerą kainos ir vertės balansą siūlantis išmanusis telefonas.

„Samsung Galaxy Z Fold 2“

Antrasis „Samsung“ išleisto „Z Fold“ modelis su lanksčiu ekranu siūlo planšetės ir telefono hibridą. Sulenktas išmanusis įrenginys primena įprastą išmanųjį telefoną, telpantį kišenėje, tačiau atlenktas jis tampa panašesnis į planšetę su 7,6 colių ekranu. Tiesa, nors ir telpa kišenėje, sulenktas „Galaxy Z Fold 2“ yra bemaž dvigubai storesnis nei įprasti išmanieji telefonai. Be to, telefonas gana nepatvarus – nėra apsaugos nuo dulkių ar atsparumo vandeniui. Tai labiau technologijų ir naujovių entuziastams nei didelei žmonių grupei ir kasdien naudoti skirtas įrenginys.

Tekstas parengtas remiantis užsienio spauda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.