Mokslas ir IT

2021.07.14 19:02

Europos vaistų agentūra: dvi vakcinos nuo koronaviruso dozės būtinos siekiant kovoti su delta atmaina

BNS2021.07.14 19:02

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį pareiškė, kad dvi patvirtintų vakcinų nuo koronaviruso dozės yra būtinos siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą kovojant su itin užkrečiama delta atmaina, ir paragino šalis spartinti savo skiepijimo kampanijas.

„Preliminarūs įrodymai rodo, kad abi kurios nors dvidozės vakcinos nuo COVID-19 dozės... yra reikalingos siekiant užtikrinti adekvačią apsaugą nuo delta varianto“, – sakoma EVA pranešime.

„Norint pasinaudoti aukščiausio lygio apsauga, būtina laikytis rekomenduojamo skiepijimo kurso“, – priduriama jame.

Delta padermė, kurią EVA vadina „susirūpinimą keliančiu variantu“, „greitai plinta Europoje ir gali rimtai trukdyti pastangoms suvaldyti pandemiją“, nurodė agentūra.

Užsikrėtimai delta atmaina, kuri pirmąkart buvo aptikta Indijoje, pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, iki vasaros pabaigos veikiausiai sudarys 90 proc. visų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

„Tai reiškia, kad šalims būtina paspartinti vakcinacijos programas, įskaitant antrų dozių tiekimą, kur tai rekomenduojama, ir kuo greičiau pašalinti spragas bei galimybes atsirasti naujiems variantams“, – pabrėžė EVA.

EVA iki šiol yra patvirtinusi keturias vakcinas nuo koronaviruso: dvidozes „BioNTech/Pfizer“, „AstraZeneca“ bei „Moderna“ ir vienadozę „Johnson & Johnson“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt