Mokslas ir IT

2021.07.11 08:25

Milijardierius Richardas Bransonas su įgula pabuvojo kosmose ir sėkmingai grįžo į žemę

atnaujinta 21.19
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba2021.07.11 08:25

Sekmadienį britų milijardierius Richardas Bransonas iš kosmodromo JAV Naujosios Meksikos valstijoje bendrovės „Virgin Galatic“ erdvėlaiviu pakilo į kosmosą. Po skrydžio jo erdvėlaivis, kartu su įgulos nariais, saugiai grįžo į žemę.

Erdvėlaivis pakilo iš „Spaceport America“ kosmodromo 14.40 val. Grinvičo laiku (17.40 Lietuvos laiku) ir maždaug valandą kils į 15 km aukštį, kuriame lėktuvo nešėjas atsiskirs ir paleis mažesnį erdvėlaivį.

Skrydis – pirmasis, suplanuotas su visa šešių žmonių įgula ir truko apie valandą. Pakilus į daugiau nei 80 kilometrų aukštį, pasiekta kelias minutes trukusi nesvarumo būsena. Bransonas atliko „misijos specialisto“ funkciją, jo užduotis – įvertinti keleivio patirtį.

R. Bransonas ketina įvertinti patirtį, siekiant pagerinti keliones būsimiems klientams. Pasiekęs kosmosą, R. Bransonas aplenkė panašią misiją po kiek daugiau nei savaitės planuojantį turtingiausią planetos žmogų, „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą.

Planuojama, kad abi kompanijos užsiims privačių skrydžių į kosmosą organizavimu, tai vienam asmeniui kainuotų mažiausiai 200 tūkstančių dolerių.

Iki šiol kosmose yra buvę apie dešimt privačių keliautojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.