Mokslas ir IT

2021.07.08 10:24

37 JAV valstijos padavė „Google“ į teismą dėl piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje

ELTA2021.07.08 10:24

37 JAV valstijos padavė technologijų milžinę „Google“ į teismą dėl piktnaudžiavimo padėtimi „Android“ operacinės sistemos mobiliųjų įrenginių programėlių rinkoje.

Byloje kalbama apie programėlių parduotuvę „Play Store“, skirtą įrenginiams su „Android“ operacine sistema.

„Paduodame „Google“ į teismą, kad užbaigtume jos neteisėtą monopoliją ir pagaliau suteiktume balsą milijonams vartotojų ir verslo savininkų. Bendrovė užsitikrino, kad šimtai milijonų „Android“ vartotojų rinktųsi „Google“ ir tik „Google“ milijonams programėlių, kurias jie nori atsisiųsti į savo telefonus ar planšetinius kompiuterius“, – teigė Niujorko generalinė prokurorė Laetitia James.

37 JAV valstijų generaliniai prokurorai kaltina „Google“ naudojantis antikonkurencinėmis taktikomis, kad neleistų „Android“ programėlių platinti kitose parduotuvėse nei „Play Store“, kurioje už kiekvieną įsigytą programėlę „Google“ gauna komisinį mokestį.

„Google“ atmetė kaltinimus, teigė, kad jie neturi pagrindo, ir apibūdino, kaip „Play Store“ padėjo programėlių kūrėjams augti, tuo pačiu užtikrinant saugumą „Android“ vartotojams.

„Android“ ir „Google Play“ suteikia atvirumą ir pasirinkimą, kurio kitose platformose tiesiog nėra. Šis skundas yra kupinas uždegančios kalbos, skirtos nukreipti dėmesį nuo to, kad mūsų „Android“ ir „Google Play“ taisyklės suteikia naudos vartotojams“, – sakoma „Google“ viešosios politikos direktoriaus Wilsono White‘o komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt