Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Mokslininkai: pykčio išliejimas internete ne padeda, o kenkia

LRT.lt2015.09.08 13:45

Dažnai sakoma, kad pyktį būtina išlieti, jeigu nori nusiraminti. Naujausi tyrimai atskleidė, kad tokia nuomonė yra klaidinga, rašo dailymail.co.uk.

Dažnai sakoma, kad pyktį būtina išlieti, jeigu nori nusiraminti. Naujausi tyrimai atskleidė, kad tokia nuomonė yra klaidinga, rašo dailymail.co.uk.

Tyrimas parodė, jog tie, kurie nuolatos internete rašinėja agresyvius ir negatyvius komentarus, iš tiesų ima jaustis blogiau ir tampa kur kas piktesni. Pasirodo, nereikia net rašyti – negatyvias emocijas sukelia ir piktų komentarų skaitymas.

Anot tyrimui vadovavusio profesoriaus Ryano Martino, pykčio išliejimas internete yra tarsi žibalo liejimas į ugnį.

„Internetas iššaukia žmogaus impulsyvumą. Juk visai nesunku parašyti neigiamą komentarą, kai esi labai piktas“, – teigė profesorius.

Tyrimo metu daugiausiai dėmesio skirta socialiniams tinklams „Facebook“ ir „Twitter“. Kartu tyrinėti įvairūs tinklaraščiai.

Komentarų rašymas, prisidengus slapyvardžiu, ne tik sukelia neigiamų emocijų, bet ir silpnina žmogaus sugebėjimus bendrauti realiame gyvenime. Pasak R. Martino, žmogus ima nejausti ribų ir nesilaiko elementarių bendravimo taisyklių.

Profesoriaus teigimu, pokyčių ir efektyvaus problemų sprendimo galima tikėtis tik tada, kai žmogus yra nusiteikęs pozityviai, jaučiasi motyvuotas.

Tyrimo duomenys buvo paviešinti mokslo žurnale „Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt