Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.07.22 13:43

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

LRT.lt 2016.07.22 13:43

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) iki rugpjūčio 18 dienos kviečia pateikti paraiškas dėl galimybės vykti į pasirinktus renginius EKA centruose, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuva siekia stiprinti verslo ir mokslo partnerystę ir dalyvauti EKA skelbiamuose kosminių technologijų pirkimuose ir taip didinti šalies pramonės ir eksporto konkurencingumą. Kviečiame ambicingas įvairių sektorių technologijų bendroves išplėsti bendradarbiavimo galimybes už Lietuvos ribų ir imtis Europos kosmoso pramonei reikalingų užsakymų“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, aštuonios Lietuvos įmonės jau pasinaudojo galimybe apsilankyti EKA centruose ir susipažinti su savo srities ekspertais. Ši patirtis taip pat joms leido geriau pasirengti antrajam EKA kvietimui teikti paraiškas pagal EKA vykdomų programų tematiką ir pažinti organizacijos veiklą iš arti. Tai itin svarbu Lietuvai siekiant geriau integruotis į EKA veiklas.

Lietuvos verslui yra atviri net trys EKA centrai, su kuriais siūloma bendradarbiauti ir vykti į renginius užmegzti naujų kontaktų.

Europos kosmoso tyrimų ir technologijų centras (angl. European Space Research and Technology Centre, ESTEC) – tai Olandijoje įsikūręs centras, kuriame sutelktos įvairios laboratorijos, kuriamos technologijos ir ugdomos inžinerinės bei administracinės kompetencijos. Centras atveria galimybes dalyvauti seminaruose, skirtuose telemetrinėms, sekimo ir valdymo sistemoms, aerokosmoso pramonėje naudojamoms medžiagoms, antenų ir mikrobangų technologijoms. Taip pat yra galimybė dalyvauti informaciniame ir partnerystės renginyje „Kosmoso pramonės dienos“.

Europos Žemės stebėjimo centras (angl. European Centre for Earth Observation, ESRIN) – tai Italijoje esantis EKA centras, skirtas Žemės stebėjimo programoms palaikyti. Į šį centrą kviečiamos atvykti įmonės, dirbančios su iš palydovų gauta informacija apie Žemę, vandenynus ir atmosferą.

Europos kosminių taikymų ir telekomunikacijų centras (angl. European Centre for Space Applications and Telecommunications, ECSAT) – tai naujausias EKA centras, įkurtas prieš 7 metus Didžiojoje Britanijoje, vykdantis su telekomunikacijomis, integruotomis sistemomis, klimato kaita, technologijomis ir mokslu susijusias veiklas. Verslui siūloma dalyvauti puslaidininkių komponentams skirtame seminare.

Daugiau informacijos apie EKA seminarus galima rasti svetainėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi