Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Svarbiausi kovo 18–24 d. savaitės kosmoso įvykiai (nuotraukos)

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kovo 18–24 d. savaitę Žemės gyventojai ne tik grožėjosi nuostabiomis pašvaistėmis, stebėjo kometą, bet ir gavo nemažai naujienų iš tolimesnių visatos kampelių, rašo space.com.

Kovo 18–24 d. savaitę Žemės gyventojai ne tik grožėjosi nuostabiomis pašvaistėmis, stebėjo kometą, bet ir gavo nemažai naujienų iš tolimesnių visatos kampelių, rašo space.com.

NASA paplatino Šarpo kalno (angl. „Mount Sharp“) panoramą, kursią sulipdė iš marsaeigio „Curiosity“ 2012 rugsėjo 20 d. darytų fotografijų. Šis kalnas, kurio aukštis siekia daugiau nei 5 km, yra pagrindinis „Curiosity“ tikslas.

NASA nuotr.

Iš Atlanto vandenyno ištrauktos „Apollo 11“ variklių liekanos. Tokią idėją įgyvendino milijardierius, „Amazo“ įkūrėjas Jeffas Bezosas. Varikliai buvo naudoti raketai „Saturn“, kuri erdvėlaivį iškėlė į kosmosą.

EPA-ELTA nuotr.

Kizimeno ugnikalnis (Kamčiatka, Rusija) kovo mėnesį buvo ypač neramus. NASA pasidalino nuotraukomis, kuriose matyti, kaip po išsiveržimų atrodo 2,376 metro aukščio ugnikalnis.

NASA nuotr.

Nors Jupiterį dengia tankus debesų sluoksnis, mokslininkai užfiksuoja paslaptingas giedras vietas, kurias vadina „karštaisiais taškais“. Dabar, surinkę „Cassini“ siųstą informaciją, mokslininkai teigę, galbūt suradę „karštųjų taškų“ kilmę.

NASA nuotr.

Europos kosmoso agentūros (EKA) observatorija „Planck“ sudarė naują visatos žemėlapį, kuris įrodė, jog visata yra net 100 mln. metų senesnė nei manyta iki šiol. Mokslininkai skaičiuoja, kad jos amžius yra 13,82 mlrd. metų.

ESA nuotr.

NASA mokslininkai pažvelgė į amžinoje tamsoje skendinčių Mėnulio kraterių vidų. Paskelbta, kad JAV Mėnulio palydovas LRO (angl. „Lunar Reconnaissance Orbiter“) renka duomenis tamsiausiuose ir šalčiausiuose Mėnulio krateriuose. Gali būti, kad krateriai slepia didžiules vandens atsargas.

NASA nuotr.

NASA mokslininkai užfiksavo kometą „Pan-STARRS“, Saulės žybsnį ir tolumoje matomą Žemę.

NASA nuotr.

Visą pasaulį grožiu pakerėjusios šiaurės pašvaistės buvo gerai matomos ir Lietuvoje.

M. Ilčiuko nuotr.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi