Mokslas ir IT

2016.07.18 13:04

„SpaceX“ sėkmingai paleido kapsulę į TKS

DELFI.lt2016.07.18 13:04

Ankstyvą pirmadienio rytą iš Floridos „SpaceX“ į kosmosą išsiuntė raketą „Falcon“, su kapsule „Dragon“ ir nusileidimo aikštele sveriančiomis 2,267 kilogramus.  

Nepilotuojama kapsulė „Dragon“ Tarptautinę kosminę stotį (TKS) turėtų pasiekti trečiadienį. Jos tikslas – pristatyti naują nusileidimo aikštelę, kuri bus naudojama komerciniams skrydžiams į kosmosą.

Remiantis Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) pranešimais, „Dragon“ sėkmingai pasiekė orbitą ir, tikimasi, kad taip pat sėkmingai trečiadienį pasieks TKS.

Tai – jau antra „SpaceX“ misija, kurios metu bandoma pristatyti naujos kartos nusileidimo platformą. Pirmasis bandymas buvo nesėkmingas dėl sugedusios raketos, kuri virš Atlanto vandenyno paskleidė dūmus ir į kosmosą nenuskrido.

Dar kita naujos nusileidimo platformos dalis į TKS turėtų būti pristatyta 2017-aisiais. Kompanijos „SpaceX“ įkūrėjas ir vadovas yra Elonas Muskas, technologijų verslo atstovas, įkūręs „Tesla Motors“.

„SpaceX“ stengiasi sukurti raketą, kuri gali būti naudojama ne viena kartą. Jei ši idėja būtų galutinai įgyvendinta, kelionių į kosmosą kaina sumažėtų. Iki šiol kompanijai pavyko vienas raketos „Falcon“ nusileidimas ant Žemėje esančios platformos, ant vandenyne esančios platformos raketa sėkmingai nusileido tris kartus iš keturių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.