Mokslas ir IT

2016.07.12 16:22

Britai atkurs retro humanoidą

robotika.lt 2016.07.12 16:22

Pirmasis Didžiosios Britanijos robotas Ericas buvo pristatytas 1928 metais ir greitai tapo tikra tarptautine sensacija. Po kelerių metų robotas neaiškiomis aplinkybėmis dingo, o dabar Londono mokslo muziejus nusprendė jį atkurti. Jų pradėta „Kickstarter“ kompanija buvo sėkminga – už daugiau nei 50 tūkst. svarų robotas bus atkurtas ir, kaip ir jo pirmtakas, taip pat keliaus po pasaulį.

Muziejaus parodų kuratorius Benas Russellas pasakoja, kad Ericas turėjo viską, ko reikėjo tikram robotui – jis galėjo atsistoti, atsisėsti, apsižvalgyti ir atsakyti į paprastus klausimus. Blizgantis metalinis kūrinys svėrė beveik pusę tonos, sunaudodavo 35 tūkst. voltų elektros energijos.

B. Russellas tikina, kad Ericas bus atkurtas iš kelių išlikusių brėžinių ir vaizdo medžiagos.

„Sunkiausia atkurti tai, kas buvo roboto viduje. Mums teks tai pritaikyti šioms dienoms, tačiau išlaikant visą Erico išvaizdą“, – sako kuratorius.

B. Russello teigimu, nors humanoidai šiais laikais daromi naudojant įspūdingas technologijas, prie jų dirba geriausi mokslininkai, jie vis vien dažniau būna tiesiog kaip šou dalis, kaip meno kūriniai.

Šiuo metu muziejuje yra daugiau nei 100 humanoidų, prie kurių Ericas ir prisijungs.