Mokslas ir IT

2016.07.07 12:40

„Facebook“ tinkle – žaibiškai plintantis „draugų žinučių“ užkratas

15min.lt 2016.07.07 12:40

„Facebook“ socialiniame tinkle sparčiai plinta „phishing“ tipo ataka. Interneto saugos ekspertai skelbia, kad vidutiniškai kas 20 sekundžių virusu užkrečiamas vieno vartotojo kompiuteris, rašo thetelegraph.co.uk.

„Facebook“ vartotojai gauna apgaulingas žinutes iš draugų, kurie juos paminėjo savo socialinio tinklo įraše. Vartotojui paspaudus nuorodą užkratas toliau plinta, nes žinutė automatiškai išsiunčiama vartotojo draugams, praneša „Kaspersky Lab“ saugos ekspertai.

„Birželio 24–27 dienomis tūkstančiai socialinio tinklo vartotojų gavo žinutes iš savo draugų, kurie skelbė, kad vartotojus pažymėjo komentare, – aiškina „Kaspersky Lab“. – Ši žinutė yra inicijuojama programišių ir vyksta dviem etapais. Pirmojo etapo metu į vartotojo kompiuterį atsiunčiamas ir įrašoma „Trojan“ kenkėjiška programa, kuri, be kitų grėsmių, įrašo „Chrome“ naršyklės plėtinį. Vėliau, vartotojui prisijungus prie savo „Facebook“ paskyros, perimama jos kontrolė per kenkėjišką naršyklės plėtinį.“

Tuomet užpuolikai gali pakeisti privatumo nustatymus, vogti duomenis ir toliau platinti kenkėjišką programą, teigia „Kapsersky Lab“ ekspertai.

Manoma, kad pasaulyje tokiu būdu užkrėsta daugiau nei 10 tūkst. kompiuterių.

Manantiems, kad jų kompiuteriai galėjo būti apkrėsti virusu, patariama atlikti kompiuterio skenavimą antivirusine programa arba atsijungti nuo „Facebook“, uždaryti naršyklę ir kompiuterį atjungti nuo interneto.